CNC router Limit Swicth , Home , Z eksenine Probe

ezberden hemen 24 v verme yahu bi sakin ol dediğimi duymuyorsun ki :)

Kontrol kartının kurulumunu ayarlarını falan anlatan bir döküman yokmu elinde

Ekli dosyalar

• Manual for Breakout Board(2).pdf
    1 MB · Görüntüleme: 12
Çok net bir şekilde açıklamışlar nasıl yapman gerektiğini. Bu arada krokodile + voltajı değil - voltaj bağla bence

upload_2018-6-3_14-5-35.png

pdf bu sayın hocam.
Çok net bir şekilde açıklamışlar nasıl yapman gerektiğini. Bu arada krokodile + voltajı değil - voltaj bağla bence

Ekli dosyayı görüntüle 45898

aynen hocam farkındayım net bir şekilde açıkladıklarının ancak elektronik terim olarak bilgim çok az olduğu için malesf bu şemadan çok fazla anlayamadım bir şey zaten makinamda limit swich yok sadece z eksen probe bağlantısı yapacağım buraya o zaman ben vcc olan yere krokodil limit swich pinlerinden birinede butonun kablosunu mu bağlayayım - artı hatırlatmanız için ayrıca sağlun artı verecektim krokodile :) bildiğim kadarı ile vcc çıkışı artı oluyor değil mi :S birde şunu farkettim bu tabloda sadece x y z ve stop butonlarının bağlantısı görünüyor z probe bağlantısının yok gibi değilmi z probe farklı değilmi napıyım net olarak anlatsanız çok iyi olurdu

bu vcc den artı geliyorsa o zaman bende powerdaki 24 v çıkışlardan birine bağlamalıyım galiba krokodil kısmını

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam kardeşim. Hayırlı Ramazan'lar. Kart üzerinde 5 V çıkışı var. Dikkatli bakarsan göreceksin. O çıkışa bir kablo bağlayıp spindle' a veya makinanın herhangi bir metal yerine sabitlemelisin. sonra kart üzerindeki inputlardan birine yani IN1-IN5 arasındaki çıkışlardan birine de kablo bağlayacaksın. O kablo da spindle a bağladığın kesim ucuna değdireceksin. Z sıfırlaması için makroya ihtiyacın var ve mach3 teki ayarları da yapmalısın. Bu kısımlar hakkında bilgin var mı?

slmar hocam karta büyüteç ile baktım ben göremedim herhal 5 v olan yeri :S gnd olan yer var oralarda eksen motorlarım var macroyu hallederim ben panoya zarar vemeden olayı çözmeye çalışıyorum hocam çok sdağolun gerçekten ilginiz için boş a eksen için yer var orada motor bağlı değil boşta yani onungndsinden mi alsam 5 voltu :)

Buton olan kısma vcc krokodile limit switch pinini bağla. VCC ortak + pin. Diğerleri de giriş pinleri.

Selam kardeşim. Hayırlı Ramazan'lar. Kart üzerinde 5 V çıkışı var. Dikkatli bakarsan göreceksin. O çıkışa bir k
Buton olan kısma vcc krokodile limit switch pinini bağla. VCC ortak + pin. Diğerleri de giriş pinleri.

ablo bağlayıp spindle' a veya makinanın herhangi bir metal yerine sabitlemelisin. sonra kart üzerindeki inputlardan birine yani IN1-IN5 arasındaki çıkışlardan birine de kablo bağlayacaksın. O kablo da spindle a bağladığın kesim ucuna değdireceksin. Z sıfırlaması için makroya ihtiyacın var ve mach3 teki ayarları da yapmalısın. Bu kısımlar hakkında bilgin var mı?
HAYIRLI RAMAZANLAR TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM

IN1 yazan pinin üstündeki pin 5 volt pini, şemada var. önce oradan bir incele

Forum istatistikleri

Konular
128,805
Kullanıcılar
450,896
Son üye
sınan_70

Yeni konular

Geri