Alt dondurucu kısmında buzlanma

nukleersantral

Katılımcı Üye
Merhaba arkadaşlar

Samsung alttan donduruculu buzdolabım yaklaşık bir aydır alt kısmında buz oluşuyor. Ekteki resimde kırmızı ile ilaretledim. Galiba rezistans gitti, artık arada çıkardığı buz kırma sesleri de gelmiyor. Haftada bir alt kısımdan 1cm kalınlığında buz plakasını kaldırıp atmam gerekiyor.

Bu buzdalaplarından daha önce hiç sökmedim bunların resiztansı nerede oluyor.İçeride dolabın sırt tarafında bir kapak var başkada sökülebilecek bir yer görünmüyor. Sökmeden önce sorayım boş yere her yerini dağatmayım istedim.
1000039590.png

Dolabınızın fişini çekin, arka duvar kapağını saç kurutma makinesi ile ısıtın. (buz tuttuğu için kapağı kırarsınız) Vida koruyucu tapaları açıp 2 adet vidayı sökün. Kapağı yavaş yavaş çekerek yerinden ayırın. Evaparatörü önce kendinize doğru sonra yukarıya doğru ''çok yavaş hareketler'' ile kaldırın. Hızlı hareket alüminyum boruyu bükerken kırabilir. Elinizle kanaldaki cam tüp rezistansı çıkartıp yenisini takın.
Cam tüp rezistansınız 15'' tir.

as0iv22.jpg

Dolabınızın fişini çekin, arka duvar kapağını saç kurutma makinesi ile ısıtın. (buz tuttuğu için kapağı kırarsınız) Vida koruyucu tapaları açıp 2 adet vidayı sökün. Kapağı yavaş yavaş çekerek yerinden ayırın. Evaparatörü önce kendinize doğru sonra yukarıya doğru ''çok yavaş hareketler'' ile kaldırın. Hızlı hareket alüminyum boruyu bükerken kırabilir. Elinizle kanaldaki cam tüp rezistansı çıkartıp yenisini takın.
Cam tüp rezistansınız 15'' tir.

Ekli dosyayı görüntüle 108874

Çok teşekkürler hocam, kitap gibi anlatmışsınız. Bakacağım buna.

Forum istatistikleri

Konular
129,034
Kullanıcılar
451,292
Son üye
grafon01

Yeni konular

Geri