CNC Router Maliyet Hesabı

Fatih bey kardesim..
Hepsi yapilir ve olur hayalden oteye gecmek istiyorsan çizim yap makinayi çiz ve oyle ilerle diye dusunuyorum.. neyin ne olacagini elinde bir proje olarak yaparsan olur... hayal kurmak guzeldir motive eder.. ama buni fazla kacirmamak lazim..projelerin hayata gecmesi icin planlar yapmak lazim.... hem finans icin hemde makinayi yapmak icin....
Kolay gelsin

@asenyurt ağabey,

Hem ucuz olsun, hem şöför yanı olsun olmuyor tabi:) Yapmışken fixed yap BK12-BF12 kullan diyorsun. Olmazsa toplam fiyat kabarık olursa ucuz çözüme döneriz. Listeme ekliyorum.
4 adet BK12 -> $27x4=$108
4 adet BF12 -> $15x4=$60

Bu örneklerde couplingler farklı. Çizik çizik olanları biz eskiden encoder bağlamak için kullanıyorduk. Yük taşıma özelliği var mıdır onun? Turuncu olan kaplini mi tercih etmeli?

@rocco216 abim, SW'de çizmeye başladım. Çerçeveyi yaptım. Ayakları çizdim. Milleri ekledim. Rulmanları yerleştirmeye çalışıyorum. Zaten grapcad'deki bir örnek üzerinden gidiyorum.

Bu arada gokhan peker abimin beni uyardigi bi konu vardi...bk bfler de ozellikle piyasadan alinanlara icine bakarsan rulmanlar olmasi gerektigi gibi sirtli degil... bu cok onemli...dikkat et ben degiatirmek zorunda kaldim bi daha rulman masrafi oldu..sen dikkat et..

Sırt derken? litaratüre çok yabancı sayılırım, anlayamadım. Vidalardaki M7-M8 standart ölçülendirmeyi yeni öğrendim.

7200 serisi olmali bi incelersen sevinirim..hatta konu olarak..suat beyin ev yapimi spindle konusunda gecmekte... bi incele cok yararli olacaktir...

Hatırladım. Yanal yük meselesi filan vardı. Not aldım.

Zaten o yüzden rulman'a bu kadar takıldım. Çok kişi sorun yaşamış. 1 ay sonra bir daha değişmiş. Kaplin konusunda bilginiz var mı? Sağdakini encoder için diye biliyorduk ama yabancı örneklerde dahi kullanmışlar onu. Soldaki mantık olarak daha esnektir gibi geliyor. Ama o esneklik CNC'de avantaj mı? dez avantaj mı?

efcd60b2664d6d1e13d818b693fdfe4014a4996922.png

Sagdaki yuke dayanmaya bilir dedigin gibi enkoder icin uygun merkezi kacik olsada orraki kesikler merkezi yakalamaya yarar.. diger bir cok yer kullaniyor malum motor mil baglantisinda cok gerekli..

Zaten o yüzden rulman'a bu kadar takıldım. Çok kişi sorun yaşamış. 1 ay sonra bir daha değişmiş. Kaplin konusunda bilginiz var mı? Sağdakini encoder için diye biliyorduk ama yabancı örneklerde dahi kullanmışlar onu. Soldaki mantık olarak daha esnektir gibi geliyor. Ama o esneklik CNC'de avantaj mı? dez avantaj mı?

efcd60b2664d6d1e13d818b693fdfe4014a4996922.png
Kesinlikle soldaki,,,

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri