CNC torna projesi

Suat ağır siklet yapmışşsın maşallah cok güzel hoş geldin 30luklara...aynı sey bende thk nın. 70liğinde olmuştu 2 kişi vinç sepetinde zor sökmüştük..

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

30luk mu bunlarr ??

forumun makinelerinde en büyük benimikisinindi 25 ile.
sen 30 lukla rekoru kırdın

ama ne kadar büyük o kadar iyi abi.

bu arada ben 1 metreye 2 metre makinede 15 lik araba ve kızklar görmüştüm. gerçi belki kalitelidir diye taşıyabiliyordur ama insan işte içinde bir cızz eden bişey oluyor

Benim kırlangıçlar hepinizinkini döver

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Valla benim router'in z raylari 12'lik. Ama thk marka. Cok ucuza gelmisti. Hala cok iyi durumdalar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Arkadaşlar sorularım var.

Malum, rayların altına gelecek olan 2 tane 30x30mm kare çeliğin taşlanması veya frezeyle düzlenmesi gerekiyor. Sizce hangisi daha doğru olur?

1- Çelikleri taşlamadan kalıbı dökmek. Kuruduktan sonra gövde halinde taşlamaya/düzlemeye vermek,
2- Çelikleri önce taşlayıp/düzleyip kalıbı ondan sonra dökmek.
a) Çelikleri taşlamadan önce ısıl işlemden geçirmek (Sertleştirmek için değil. Alıştırmak veya gerginliğini almak (buna ne deniyor bilmiyorum. İngilizcesi stress relieving.)).

Tornanın toplam boyu 1.5 metre olacak ve üst yüzeyin tamamının taşlanması/düzlenmesi gerekiyor. Nasıl bir makine yapar bu işi?

Gerginlik almak için ısıl işlem uygulamak gerekir mi bilmiyorum. Ama dökümden önce taşlama yada frezeleme doğru olmaz. Kalıba ne kadar gönyeli yerleştirebilirsin ki malzemeyi. Frezeleme en son yapılmalı. Malzemeleri soğuk çekme değil sıcak çekme kullanırsan klavuzla diş çekerken rahat edersin.

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Yardımcı olurum..
Öncelikle iç dolgu ne işe yarayacak..
Ağırlık mı olacak.. iç destek mi sağlayacak..
Öncelikle yöntem belirlemen lazım bu parçalar nasıl bir bütün duracak kaynak mı civatamılı olacak

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…