CNC torna projesi

Ne idem, Hiçbiri beton/epoxi kullanmamış, ama dökümde yapmamış. (Çokmu kıvırdım ne?)
Öncelikle herkesin yazdığı doğru.. yanlışı yok ama sade beton dök kimyasal koy, yok içine ankaraj yap...bende öyle başladım..gerçekten basit değil.. Basit olduğunu düşünen bi kardeşimiz denedi ve yaptığı işten memnun değil şuan kırıp tekrar yapması gerekiyor...Benim denemelerimde ilk 3 tanenin hatasını makinayı amuda kaldırarak bir kısım tutmuş bir kısım tutmamış betonun kırılıp, tekrar temizleyip, tekrar beton dökmekle ödediğim için daha ne diyim...

Diğer bir sorunda beton mutlak korunmalı eğer korunmazsa... Vay ki vay...bor yağı veya kızak yağı metalle demiri birbirinden ayırmakta bunun içinde önlem almak gerekli.. Tuttu diyosunuz..aradan zaman geçiyo beton kalıp gibi elinize geliyo...

Bunların hepsi zaman para emek harcanarak tecrübe ediliyo...

Ben bana sorana anlatıyorum özelden ama ortalıkta paylaşmıyorum..

Son düzenleme:
İstanbul'da epoksiyi temin edebileceğim bir şirket buldum.

Perakendeyse bizimle de paylaşabilir misin?

Bir süre üşengeçlikten hazır torna alıp CNC'ye çevirmek için araştırma yaptım. Hurdacılar sitesini dolaşıp uygun torna aradım ama istediğim gibi bir şey bulamadım. Sonunda uzun yoldan gitmeye karar verdim. Tornayı epoksi granitten yapıyorum. Bugün 30'luk ray ve araba sipariş ettim.

Cok buyukmus bunlar.

IMG_20161227_220705.jpg

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Forum istatistikleri

Konular
129,039
Kullanıcılar
451,303
Son üye
enesa20

Yeni konular

Geri