CNC yapıyorum (Fotoğraflı)

uç lara çak para vermişsin welcome to richontools.com buraya bir bak 35 liraya buradan 10 -15 tane uç alırsın amatör kullanıma uygundur

ayrıca o bahsettiğin bosh pensetleri 50-60 tl civarında bende seninle aynı problemi yaşadım 3mm lik uçlarımı takamıyordum ama sonra aklıma bişey geldi.6 mm pensetin içine dış çapı 6mm iç çapı 3 mm olan bir mbakır boruyu anı penset gibi üç yarık acıp ucu boruya boruyuda pensete taktım oldu bitti.yanipenset içine penset yaptım.

3 mm üçlar yanıyor demişsin fakat bu motorla ilgili değil kullandığın ucun niteliğiyle ilgili.
hava çeliği fazla hızlara gelemez.

şuan elimde mdf ve pleksi kesimleri için bir uç var 30 tl verdim ama inanın çok memnun kaldım. 18mm lik mdf yi sadece 2 hamlede kesiyorum. 9mm+9mm. zaten ucun rengi ve malzemesi çok farklı..

bu uç resimden seçebildiğim kadarıyla alüminyum frezesine benziyor elmas kaplamalı.

arkadaşlar bende Y ekseni için bir deneme yaptım. sonuçta bu rulman ve L köşebentlerle çok çok iyi bir makine olmadı. en azından rulmanların arasına somun attım daha da sıkılaştı. birde bazı yerlere ek kiriş ile sabitledim şimdi çok daha sağlam oldu.

Y ekseni için siz delrinden somun yapıyordunuz ya.
bende polyester ile direk vida mili içindeyken döktüm :D
çıkarması zor oldu fakat yağ ve alıştırmadan sonra on numara oldu diyebilirim. :D
bunlarda resimleri :D

ilk panel yazı kazıma.. richontools dan aldığım uçlar. resimde kullandığım 15 derece 0.2mm ucu şaftı da 3.175mm

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,978
Kullanıcılar
451,178
Son üye
karadumanmotor
Geri