CNC Yazılımı

mehmetaliu

Üye
Merhaba arkadaşlar...
Arkadaşımla bir cnc yapacağız (Arduino ile). http://camotics.org/ adresinde bir açık kaynak yazılım bulduk. Bu program nasıl datalar gönderiyor olabilir çizimi yapmak için? Yardımlarınız için teşekkürler...

Merhaba, eğer kendi kodunu yazamıyorsanız başkasının yazdığı bir kodda hata varsa işin içinden çıkamazsınız. İlla arduino ile yapacağım diyorsanız kendi kodunuzu yazmayı deneyin derim. İlk başta motora basit komutlar gönderin şuraya git gibi. Zamanla tecrube kazanıp işi çözersiniz.
Cnc işlerinde genel olarak Mach3 gibi program kullandıklarını gördüm. Sanırım herşey hazır ve daha pratik.
Kolay gelsin.
Saygılarımla

Biraz geç oldu özür dilerim Teşekkür ederim bilgiler için

Neden insanlar bedava verilen şeylerde hata arar ?
Yazılımların hangisi milyarlarca kullanıcıya hizmet veriyor ?

Apache, linux ve open source yazılımları neden küçümsüyorsunuz ?
Daha kullandığınız akıllı telefonun , modemin, binlerce cihazım open source kullandığı halde kıçı boklu mach3 programı yada windows işletim sistemini şiddetle tavsiye ediyorsunuz .

Windowsun yada mach3 ün kullandığı kütüphaneleri kendilerinin yazdığını düşünmek cahillik olur(ömürleri yetmez, benim de...).

Siz gözünüzde büyüttüğünüz için eften, püften, civatadan yazılımlar "mökammal" oluyor !

Ücretli yazılımları kullanarak kendi insanlarınıza ihanet ediyorsunuz.

Neden arkadaş bir yazılımın bugunu bulup düzeltmesin ? Bu tip etkileşimlere muktedir değil miyiz ?

Sermayeye sahip insanlar zartcam, zurtcam kullanır ya fakirler "ölün siz, yaşamayın !".
Her yeni yazılım ilave süreçler barındırırsa yeni bir donanım zorunluluğu da kapıda demektir. Eeee bu son model donanımlar son model işletim sistemi ile çalışır, o zaman normal şemsiye pazarcı şemsiyesine döner !

Yıl 2016, sanayimizin %80 i mach3'e duacı....

Ayrıca neden bu forumun cnc kontrol programı yok ? Neden ?

e yazın da kullanalım kardeşim.

hatta 4-5 kişi birleşin güzel bir mesai yapın. güzel görünümde kullanıcının isteğine göre birşey yapın.
biz de seve seve lisans paralarını verelim, alalım programı

olmaz mı ??

Ücretli olunca hata, yama, güncelleme olmuyor mu? Hepimiz gördük yaşadık. Yazan arkadaşlar vardı, ne oldu onlara?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…