Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Evet çalışıyor.
Hocam "Can't connect to MySQL DB!" hatası veriyor?

6.2 patch versiyonu kurdum, şu anda çalışıyor. Ama daha önce 6.2 normal versiyonu kurmuştum, o ilk denemelerimde çalışmıştı, sonra çalışmadı. Bakalım bu nasıl olacak.

Yok, çalışmıyor hocam. Sadece ilk yüklediğimde çalıştı.

Arkadaşlar cofaso da kumanda kablolarını nasıl gösteriyoruz?

Mesela 21 li bir kumanda kablosuna 1 nolu kablo diyelim; ana pano klamenslerinden kumanda panosu klamenslerine gidecek.
Bir diğerine 2 nolu kablo diyelim bu da sahada 1 nolu buat' a gidecek nasıl çizeriz ?

<<<<<<<<< teşekkürler >>>>>>>>

merhaba
zaten yereldiskC\programfiles\cofaso6.2\mysql\data dosyasını flash a alırsan.format atıp yeniden programı yüklediğinde ve flashtaki
data klasörünü yerine kopyala aynı çizimleri bulursun...

Merhaba arkadaşlar cofasoda cihaz PLC bağlantıları program eksik veriyor. Giriş bağlantılarını verirken, çıkış bağlantılarını cihaz PLC bağlantılarında vermiyor. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Üstad yeni konuda açtım ama çok acil yardıma ihtiyacım var benim bilgisayarda iki işletim sistemi kuruluydu
xp çöktü şimdi diger işletim sistemini açıp d'deki cofaso ile çizmiş olduğum projeyi almaya çalışıyorum ama bulamıyorum
bunun bir yolu varmıdır.Çok önemli!!!!

C:\Program Files\cofaso 6.2\mysql\

altında "data" klasörünü kopyalayıp tekrar yükleme yaptığınızda projenize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Cofaso ile ilgili ciddi yardım problemi yaşadım, deneye deneye kendim buldum. Kolay gelsin.

Üstad yeni konuda açtım ama çok acil yardıma ihtiyacım var benim bilgisayarda iki işletim sistemi kuruluydu
xp çöktü şimdi diger işletim sistemini açıp d'deki cofaso ile çizmiş olduğum projeyi almaya çalışıyorum ama bulamıyorum
bunun bir yolu varmıdır.Çok önemli!!!!

Cofaso içinde gelen Mysql kendisini windows başlangıcına atamadığından hata veriyor.

C:\Program Files\cofaso 6.2
altında StartMysql.bat
veya
C:\Program Files\cofaso 6.2\mysql\bin\winmysqladmin.exe
dosyasını manuel çalıştırmalısınız. Ya da kendiniz startup'a eklemelisiniz. (Vista ve Win7 kullanıyorsanız başlat menüsü aramasına
shell:startup yazın)

Hocam "Can't connect to MySQL DB!" hatası veriyor?

6.2 patch versiyonu kurdum, şu anda çalışıyor. Ama daha önce 6.2 normal versiyonu kurmuştum, o ilk denemelerimde çalışmıştı, sonra çalışmadı. Bakalım bu nasıl olacak.

çok teşekkür ederim beni büyük zahmetten kurtardın aslında önceden bunu denemiştim ama hem 6.1 hem 6.2 kurulu olduğu için yanlış klasörü kopyalamışım:)) senin mesajını görünce tekrar denedim ve hatamı farkettim
C:\Program Files\cofaso 6.2\mysql\

altında "data" klasörünü kopyalayıp tekrar yükleme yaptığınızda projenize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Cofaso ile ilgili ciddi yardım problemi yaşadım, deneye deneye kendim buldum. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,920
Son üye
cihan.demir

Yeni konular

Geri