Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Arkadaslar;
cofaso'yu yükledım kurdum sanıyorum ama,
çalıştırmak istediğimde :can't conecto MySQL DB mesajı çıkıyor. Ne yapmam gerekır, yardımlarınıza teşkekkür ederım..

Merhaba,

Zeybek arkadaşımızın sorusu için, Cofaso 6.1 Mysql veritabanından çalıştığından dolayı bilgisayarlarınızda güvenlik duvarları engelliyor olabilir, sağ alt köşede mysql ışığı (trafik lambası) YEŞİL yanması gerekli. Detaylı olarak çözmek için 0212 676 52 48 numaralı telefonu arayın ücretsiz destek verelim.

x0914667 isimli arakdaşımızın sorusu için, programda hiç bir sınırlama yoktur, Siemens veya başka marka malzeme ve makroları lisanslı müşterilerimize sağlıyoruz.

Mert Bilgi İşlem Ltd.
0212 676 52 48

Arkadaşlar,
Cofaso proğ. bende kurmayı denıyorum. Kuruum tmamlanıyor, çlıştır dediğimde , ekranda can't conec to
MySQL DB hatası verıyor. Ne yapabilirim..

Logon hatası vermiş, cofaso yazılımı Mysql veritabanı üstünden çalışıyor, Mysql'i bazı virus ve koruma programları engelleyebiliyor, Mysql i çalıştırmanız lazım ( altta trafik lambasını yeşil yapmanız lazım).
Bence siz bizi 0212 676 52 48 numaradan arayınız ve teknik bölümden arkadaşlar yardımcı olsun.

İyi çalışmalar

Arkadaşlar,
Yukarıda, Cofaso kurukdan sonra hata mesajı aldığımı yazmış ve yardım rica etmişdim. Bana verilen telefon numarasını aradım, ilgili arkadaslar yemek tatilinde idiler, numaramı aldılar ve daha sonra arkadaslar beni aradı yardımcı olmak için uzunsüre ugrasdılardı.
Daha sonra tavsıyelerini yapıp tekrar aramak için anlaşdık, ben işletim sitemimi yenıden kurdum, ve, Cofaso sorunsuz kuruldu.
Ban gösterdıkleri ilgi ve yardımdan dolayı kendilerine teşekkür ederim..

visio programı kullanan arkadaşlare kendimiz sembol nasıl ekliyoruz acaba bilen varsa çok makbule geçer

Cofaso 6.1 programının, kurulum ve kullanımın da sorun yaşıyorsanız, lütfen bu konuya yazınız, gereken destek verilecektir.

Konuyu acmanıza teşekkür ederim.
Bende "Cofasso'yu" Mert bilgi işleminde ilgi ve yardımları ile kurdum. Şunu öğrenebilirmiyim; Cadyy proğramında oldugu gibi, kullanıcı olarak , çok kullandıgım sembolleri "sembollerim" gıbı ayrı bır klasörde toplayıp daha çabuk ulaşmam mümkünmü. Ben şimdilik şöyle yaptım, sık kullanacagımı ummdugum sembolleri, bir proje sayfasınsa toplayıp oradan kopyalamaya çalışacağım. Proğramın kendısınde bu özellık varm. Eğitim videolarıında, yeni proje çizileceğinde, yeni sekmesini tıkladığınızda (GRUP veya PROJE) seçeneklerı tercıh edılmektedır. Benım poğramımda seçecek olarak, (TESİS) seçeneği çıkmaktadır. Doğrumudur.

Yardımlarınıza teşekkür ederim...İyi çalışmalar...

Evet bunu yapmak mümkün. Fakat şayet sadece bu yarışma dahilinde değil de, genelde kullanım sözkonusu ise bunu tavsiye etmiyorum. Çünkü aynı sembol çağırma kodları ve kütüphane yapısı ile oldukça çok insan bunları kullanıyor.

İstediğine şöyle ulaşabilirsin:

- Ekstralar + Sembol tasarımı
- Artık sembol tasarımı penceresindesin
- Sembol + Yeni kütüphane
- Şimdi istediğin sembollerden birini bul ve üzerini tıkla, örn. IEC içinde A01
- Şimdi sol üst köşedeki beyaz ikonu tıkla (veya Sembol + Yeni sembol)
- Gelen pencerede Kütüphane satırında senin oluşturduğun ismi seç + OK tuşunu tıkla

Sistem varolan sembolü silmeden aynısını senin yeni kütüphanene taşıdı.

Şimdi cofaso'ya geri dön ve insert (Sembol konumladır ikonunu tıkla) tuşuna bas, kendi kütüphaneni bul ve kullan. Bu kadar.

Kolay gelsin.

Şayet DIN normu projesi oluşturursan "Tesis" veya "Yer" göstergeleri oluşturulur. Fakat proje oluşturuken

- Proje mantık tipi = Normal

yaparsan buna gerek kalmaz.

Kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın mesut bey,
kumanda volatjı 220 olduğuna göre tek kumanda sigortası yetmezmi yoksa farklı bir durum mu var ikinci olarak da kumanda voltajı bir trafodan mı sağlanacak acil stop olacakmı ana sigorta olacakmı ana şalter olacakmı pano resmine korna ve ikaz ışığını çizmez isek olurmu çünki makrolarda yok zaten pano dışında olması gerek konuyu detaylandırırsak sevinirim

biri bu şemada kullanacagımız kontaktörün kodunu yazarmı acaba kafayı yıcem bir türlü kontaktör bobini bulamıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,945
Kullanıcılar
451,132
Son üye
afozer

Yeni konular

Geri