Covid-19. haberler, bilgiler...

Bugün iki kere markete ve fırına gitmek icin çıktım evden . Tabi suratım da maskeyle . Millet bir rahat bir rahat . Olayın ciddiyetinden bir haber herkez sanki . Bence gerçek hasta ve ölüm rakamları saklanıyorsa derhal açıklansın. Milletin tirsmasi lazım hemde hemen.
Ölmekten mi korkmamız gerekiyor, yoksa virüsten mi?

Ölmekten mi korkmamız gerekiyor, yoksa virüsten mi?
Virüs kapmaktan ve etrafına virüs saçmaktan . Kimsenin fütursuzca davranıp ondan sonra hastalanıp zor durumda ve başını kasiyacak vakti olmayan sağlık sisteminin işlerini bir kat daha arttırmak gibi lüksü yok .

Virüs kapmaktan ve etrafına virüs saçmaktan . Kimsenin fütursuzca davranıp ondan sonra hastalanıp zor durumda ve başını kasiyacak vakti olmayan sağlık sisteminin işlerini bir kat daha arttırmak gibi lüksü yok .
Korkunun ecele faydası yok üstadım.:D

Dünya genelinde yılda ölümle sonuçlanan 650000 grip vakası olduğu bildiriliyor.
1,2 milyon Trafik Kazası'ndan ölüm,
2,5 milyon Böbrek Kaynaklı ölüm,
11849 Bebek ölümü,
1 milyon AIDS kaynaklı ölüm,
bunların içerisinde virüs kaynaklı olan var olmayan var. Daha saymadığımız nice ölüm sebepleri de var. Dünya neden daha önce karatinaya alınmadı açıklayıverin hele!

Yahu biz lağım sıçanı mıyız köşeye sinecek? Şu an iş yok, para yok, diğer yandan milleti almış bir korku gidiyor. İnsanlık ne yiyecek arkadaş? İnsanlık nasıl beslenecek? Çoluğu çocuğu olan evladına evine ne götürüp de önüne koyacak? Virüs'ten önce intiharlar artacak böyle giderse.

Son düzenleme:
Korkunun ecele faydası yok üstadım.:D

Dünya genelinde yılda ölümle sonuçlanan 650000 grip vakası olduğu bildiriliyor.
1,2 milyon Trafik Kazası'ndan ölüm,
2,5 milyon Böbrek Kaynaklı ölüm,
11849 Bebek ölümü,
1 milyon AIDS kaynaklı ölüm,
bunların içerisinde virüs kaynaklı olan var olmayan var. Daha saymadığımı nice ölüm sebepleri de var. Dünya neden daha önce karatinaya alınmadı açıklayıverin hele!

Yahu biz lağım sıçanı mıyız köşeye sinecek? Şu an iş yok, para yok, diğer yandan milleti almış bir korku gidiyor. İnsanlık ne yiyecek arkadaş? İnsanlık nasıl beslenecek? Çoluğu çocuğu olan evladına evine ne götürüp de önüne koyacak? Virüs'ten önce intiharlar artacak böyle giderse.
Aç ölmektense tok ölmek konusunda kişisel görüşe sahip olabilirsiniz ama toplumun büyük kesiminin sizin bu görüşünüze sempati ile bakacağını sanmıyorum.

Bu grip işinde anlamadığım bir şey var?

46 yaşındayım ve bu yaşıma kadar çevremde gripten ölen ne bir kimseye rastladım nede duydum.

Zamanında (özellikle çocukluk yıllarımda) Zatürre ve menenjit ölümlerini biliyorum lakin grip için duymadım bile.Bende mi bir anormallik var yoksa bazı vakaların (solunum yetmezliği ,enfeksiyon, organ yetmezliği v.s) başlangıcı grip diye falan mı bu kategoriye sokuyorlar? Nedir bu istatistiğin detayları?

Bu grip işinde anlamadığım bir şey var?

46 yaşındayım ve bu yaşıma kadar çevremde gripten ölen ne bir kimseye rastladım nede duydum.

Zamanında (özellikle çocukluk yıllarımda) Zatürre ve menenjit ölümlerini biliyorum lakin grip için duymadım bile.Bende mi bir anormallik var yoksa bazı vakaların (solunum yetmezliği ,enfeksiyon, organ yetmezliği v.s) başlangıcı grip diye falan mı bu kategoriye sokuyorlar? Nedir bu istatistiğin detayları?
İsminin a yada b olmasının hicbir önemi yok . Dünya da herkes mantar gibi ölüyor . World pandemic live diye bir site var . Açın ve korkunç istatistiği görün.

Toplumun büyük bir kesiminin böyle düşünmediği zaten âşikar!
Şaka bir yana olayın ne gırgıra ne de makaraya alınacak tarafı yok. Hasta sayısının daha da artmasını sağlık sistemi kaldıramaz. Herkesin bir şekilde güvenlik ve hijyen kurallarına %100 uyması lazım.

Şaka bir yana olayın ne gırgıra ne de makaraya alınacak tarafı yok. Hasta sayısının daha da artmasını sağlık sistemi kaldıramaz. Herkesin bir şekilde güvenlik ve hijyen kurallarına %100 uyması lazım.
Üstat, verilen öğütler günlük sıradan yaşantımızda yaptığımız şeyler zaten. Endişenin kaynağı; toplumun olayın içine çekilmesi. Günlük ölüm oranlarından toplumun haberi olmak zorunda değil. Toplum bunu bilmek zorunda değil. Bu, tıpçıların, istatistikçilerin işi. Halkın tıpçılar ve istatistikçilerle birlikte gözünü tek bir noktaya dikmesine gerek yok.

Millet işini gücünü bıraktı, kim üretecek?

Verdiğiniz siteyi google'da göremiyorum. Link var mıdır?

İsminin a yada b olmasının hicbir önemi yok . Dünya da herkes mantar gibi ölüyor . World pandemic live diye bir site var . Açın ve korkunç istatistiği görün.

Evde olunca doğal olarak bakmadığım,takip etmediğim site kalmadı nerede ise..İngilizce bilsem makale okumalarına kadar vardıracağım işi de zerre ingilizce yok.

Lakin isminin a veya b olmasının bana göre çok büyük önemi var.Türk toplumu gibi bir toplumun bu konudaki algısı "ya zaten gripten şu kadar adam ölüyormuş senede Korona'dan ölüm sayısı nedir ki" seviyesinde olunca olayı ciddiye alma oranı da o derece düşüyor.

Olaya gripmiş gibi bakış açısı başlı başına bir sorun bence.Nihayetinde her insan hayatında en az bir kaç kez grip olduğu için kıyaslamayı da öyle yapıyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri