Dalgıç pompa trifaze kablo bağlantısı yardımı

juniorx

Üye
Arkadaşlar. Pompanın panosu kayıp. Deneme amaçlı çalıştığını teyit etmek için çalıştırmak istiyoruz. Kablonun açık ucunu fotoğraf olarak koyuyorum. Sarı yeşile nötrü, siyah-kahve-mavi üçlüsüne de fazları bağlayacağız sanırım. Fazların sırasını nasıl bulacağız. Yani pompanın gerçek dönüş yönü nasıl bulunur. Şöyle bir şey duymuştum. Fazları gelişi güzel bağlayın, sonra fazlardan herhangi iki tanesinin yerini değiştirin, hangi türlü daha fazla su veriyorsa gerçek dönüş yönü odur demişlerdi yıllar önceden hatırlıyorum. Sizce bu doğru mudur. Böyle yaparak test edebilir miyim. Eğer bu şekilde pompanın çalıştığını ve verdiği su miktarını yeterli bulursak pano bağlantısı yapacağız ardından, ama öncesinde çalıştırıp verdiği suyu görmemiz gerekiyor. Yardımcı olur fikir verirseniz teşekkür ederim.
20241018_110202.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Renklemede, sarı/yeşil;topraklama olmalı. Deneme düşüncenız dogru. Bir yol daha var. >ampermetre ıle akımı kontrol edin, hangi yöne fazla akım çekıyorsa , o yön dogrudur.

abi sarı yeşili bağlama bir anlamı yok 3faz ver gitsin su az çıkarsa 2 fazın yerini değiştir .. kahve mavi ve siyaha . sarı yeşili istersen alt seviye elektrodu olarak kullanabilirsin
Motor etiketini görebilir miyiz?
etiketi görse zate 100 metreden motoru çıkarınca dışarda denerler :)

silahlı kuvvetlerde görerek ve görmeden (gece) atış gibi teknikler var. bizim meslekde de benzer uygulama var mı? ne bileyim ölçerek, ölçmeden gibi...

yoksa taktik şu mu:

bir gülle tıkıla,
sıkıla,
ıkıla,
mesafe hak getire,
haydi allah rast getire!..

silahlı kuvvetlerde görerek ve görmeden (gece) atış gibi teknikler var. bizim meslekde de benzer uygulama var mı? ne bileyim ölçerek, ölçmeden gibi...

yoksa taktik şu mu:

bir gülle tıkıla,
sıkıla,
ıkıla,
mesafe hak getire,
haydi allah rast getire!..
Okulda, mehter takımında mı idiniz..

Forum istatistikleri

Konular
129,576
Kullanıcılar
452,208