Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

selamlar hocam ... Hidrofor uygulamasıyla uğraşıyorum malum pompayı susuz çalışmaya karşı korumalıyım ama yapacağımız uygulamada sıvı seviye rölesi ve flatör şamandıra olmayacak (işi aldığım adamlar böyle istiyor)nette araştırdım böyle uygulamalar yapılmış her yerde pompa emişindeki su algılamasından bahs ediyorlar pompa emişindeki suyu neyle algılarım...yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ekli röleyi kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• ke-DP-01.rar
    653.1 KB · Görüntüleme: 32
Fahri hocam iyi çalışmalar susuz çalışmayı nasıl kontrol edebilirim bu cihazla ?

Düşük akım değerini ayarlayarak kontrol edebilirsiniz.Röle algılayana kadar, birkaç saniye
susuz çalışmayı dikkate almanız gerekir.

merhaba

elimde 4 kw ve 2.2 kw 50hz dalgic pompa var bunlar ile 65 mt derinlikten su cekiyorum.normalde dalgiclar saatte toplamda 15 mc su cikariyor ama basinci az.cikardigim suyu tarlaya direkt fiskyelere basmak istiyorum bu yuzden frekanslari 52 hz de calistirisam ne olur
yada 50 hz ile calisan bu dalgiclarin frekenslarini en fazla ne kadar artiririm

merhaba

elimde 4 kw ve 2.2 kw 50hz dalgic pompa var bunlar ile 65 mt derinlikten su cekiyorum.normalde dalgiclar saatte toplamda 15 mc su cikariyor ama basinci az.cikardigim suyu tarlaya direkt fiskyelere basmak istiyorum bu yuzden frekanslari 52 hz de calistirisam ne olur
yada 50 hz ile calisan bu dalgiclarin frekenslarini en fazla ne kadar artiririm

sanirim kimse cevap vermeyecek

sanirim kimse cevap vermeyecek

Frekansı yükselterek motor devrini artırabilirsin dolayısı ile pompa daha çok su verir veya aynı debide basıncı yükselir.
Fakat dikkat edilmesi gereken nokta pompa ve motor nominal değerlerde çalışacak şekilde yapılmıştır. Frekansı değiştirdiğin zaman nominal değerleri aşma ihtimalin çok yüksek. Dolayısı ile motor sıkıntıya girecektir.

bilmek istedifim 50 hz maximin ne kadar artirabilirim bunun bir arti eksisi olmasi lazim

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,920
Son üye
cihan.demir

Yeni konular

Geri