Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

dinamik seviyesi 118 mt olan kuyuda 118 mt 5 inçlik dik milli derin kuyu su pompası atılıdır.bu kutu 75 hp lik elektrik motoruyla kayışlar yardımıyla çalıştırılmak isteniyor.gerekli olan su debisi 25 lt\sn dir. sulama amaçlı olarak kullanılmaktadır.400 mt *500 metrelik bir alan sulanmak isteniyor.kuyu arazinin tam ortasında....bu sisteme bu motor güç olarak kafi gelir mi? cevaplar için tşkler

5" pompa olduğunu sanmıyorum.8" pompa ise,ihtiyacınızı karşılaması ( Alarko için ) gerekir.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım motora senin dediğin gibi ek yapmadan olur ama kablo çapı mtor üst yatağından çıkış yapılmaz çünki kablo çapı çok fazla oluyor ben motor imalatçsı yım ek yaparken kabloları bakır yüksükle ezip kauçuk bantla izole et ve protolin dök ve indir hiç bir olmaz
kolay gelsin

benim elimde bir dalgıç motoru var ve çalışmıyor ben aynı zamanda elektirikciyim ben bunu çalıştırmak için nasıl bir yok izlemeliyim

önce motorun sağlam olup olmadığını bir anla( elektrikci olduğun için detaya gerek yok zaten yaparsın ) sonra duruma göre motorun üst yada alt kapağını açarak devam edebilirsin

yanlız şamandırası yok ve hangi ucları kısa devre etmeliyim
şamandıra yerine

şamandıra dediğin seviye rölesi ise rölenin üst kısmında 6 ve 8 nolu uçları kısa devre yap
başka bir şey ise tarif etmen gerek

3x 1,5 kablo cıkıyor sadece arkadaşlar o uçlardan hangisini kısa devre edeyim az kirli sular için kullanılan dalğıç pompa monafeze

forumda yardımlarını esirgemeyen üyelerimize çok teşekkür ederiz.

benim bir sorum olacak. ben bu dalgıç motorunu karada(suda değil) özel bir uygulamada kullanmak istiyorum ama sessiz çalışması gerekli. motoru daha almadım, almadan sessiz olduğunu garantilemek istiyorum. ses konusunda üniversal motorlarla(matkap, çamasır makinası gibi motorları vs kastediyorum) alakası yok değil mi. son derece sessiz çalışması lazım. ilk sorum buydu. diğeri ise karada ne kadar çalıştırıp dinlendirmek gerekli. mesela sürekli çalışmada 1 saat çalışabilir mi. malum suda olmadığı için doğal hava teması ile soğuması aralıklı çalışmasında yeterli olur mu. (uygulama yeri çap olarak standart motorların girmesine olanak vermiyor.)

benim bir sorum olacak. ben bu dalgıç motorunu karada(suda değil) özel bir uygulamada kullanmak istiyorum ama sessiz çalışması gerekli. motoru daha almadım, almadan sessiz olduğunu garantilemek istiyorum. ses konusunda üniversal motorlarla(matkap, çamasır makinası gibi motorları vs kastediyorum) alakası yok değil mi. son derece sessiz çalışması lazım. ilk sorum buydu. diğeri ise karada ne kadar çalıştırıp dinlendirmek gerekli. mesela sürekli çalışmada 1 saat çalışabilir mi. malum suda olmadığı için doğal hava teması ile soğuması aralıklı çalışmasında yeterli olur mu. (uygulama yeri çap olarak standart motorların girmesine olanak vermiyor.)
kardeşim dalgıç pompalar karada beş dk bile çalışmaz.

merhabalar benımde bı sorum olacaktı 5 tane sulama fiskiyesi döndürmek 220 V. dalgıca ihtiyacım war ve bu dalgıç 30 metre basacak ama boyle bı dalgıc piyasada bulunur mu ve gücü ne yardımcı olursanız sevınırım...

arkadaslar bu dalgıcın basacagı yer duz kot yok bı oncekı msjda eksık yazıldıgı ıcın sonradan gonderebıldm k.b ilgilenen tum arkadaslara sımdıden tesekkurler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,362
Son üye
alp2234

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri