DC Giris AC Cikis

m.basaran

Üye
Arkadaslar DC girisli Ama 3 faz motor sürücüleri varmi acaba ? Ne diye geciyo hangi marklar üretici ? Bilgisi olan arakadaslar yardimci olurlarsa sevinirim

Sent from my GT-I9300 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben bişey anlayamadım
arkadaşım kısacası motor gücünü cinsini AC DC monofaze mi trifaze mi onu yaz yardımcı olunmaya çalışılsısın.

Arkadaslar DC girisli Ama 3 faz motor sürücüleri varmi acaba ? Ne diye geciyo hangi marklar üretici ? Bilgisi olan arakadaslar yardimci olurlarsa sevinirim

Direct current(D.C.): Doğru akım demektir. Alternating Current(A.C.):Alternatif akım demektir.
Faz farkı alternatif akıma özgü bir tabirdir.Dolayısıyla Doğru akımda 3 faz tabiri olmaz. Yani sorunuz yanlış yada ben yanlış anladım?
D.C. Motor sürücüsüne D.C. Motor driver denir, D.C. Motor hız kontrol cihazı denir.

Son düzenleme:
Arkadaş, bildiğimiz"" hız kontrol" invertörleri soruyor olmasın.Güç elektroniği sorusu olabilir. Invertörlerde, 3 faz giriş gerilim (monofaze ınvertörlerde vardır, sistem aynıdır.) önce DC ye çevrilir.Kıycılıarda kıyılarak, üç faz AC gerilim olarak çıkışa verilir. Tek fazlı girişse, 3 x 220 volt. Giriş, üç fazlı 380 volt ise çıkış, 3x 380 voltdur.

Arkadaslar ayirdiginiz zaman icin tesekür ederim ama ben anlatamdim herhalde dc voltajla 3 fazli asenkron motoru calistirabilmek icin bir surucu turu varmi ? Ogrenmek istedigim invertör ve asenkrin motor sürücüsünün kombine versiyonu böyle bir cihaz?Varsa adi ne?

Günümüzde kullanılan her AC motor sürücüsü bu mantıkla çalısmaktadır. AC sürücüler mantığını arstırmanızı8 öneririm.

Her AC invertor AC ile beslenmesi ne rağmen bu AC voltaji DC ye cevirir. Bu sebeple invertorleri DC bara uclarindan da besleyebiliriz. Tabi ki tasarimini yapan firma DC bara uclarini klemenslere tasimissa. ENDA nin ZEYBEK modellerinde vardi ama yeni nesillerinde var mi bu uclar bilmiyorum.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:
varispeed 616 g3 modelindede var + ve _ uclarından dc gerilim ile çalıştırıyoruz bizde 550 volttu yanlış hatırlamıyorsam elindeki invertöre bakıp kontrol edebilirsin

Cok tesekur ederim verdiginiz degerli bilgiler cok yardimci oldu *****
Bilgi paylastikca çoğalir saygilarimla

Arkadaslar ayirdiginiz zaman icin tesekür ederim ama ben anlatamdim herhalde dc voltajla 3 fazli asenkron motoru calistirabilmek icin bir surucu turu varmi ? Ogrenmek istedigim invertör ve asenkrin motor sürücüsünün kombine versiyonu böyle bir cihaz?Varsa adi ne?

Evet var,
Şehir şebekesinden önce DC elde edip bununla DC/AC invertör kullanımı çok da mantıklı olmadığına göre, bunu bir mobil sistemde (örneğin bir araçta) akü ile kullanmak istediğinizi varsayıyorum.
DC 36-48-72 volt /AC 36-48-72 volt invertörler piyasada mevcut. Tabi 3 faz asenkron motorlarda AC 36-48-72 volt olmak zorunda
Benimle iletişime geçerseniz yardımcı olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri