dc motor için dc kontaktör akım değeri

capoart55

Üye
iyi günler arkadaşlar.elimde 3kW lık üç fazlı dc motor var.sürücüsünden motorun maksimum çekebileceği akımı 80A ve sürücününde sistemden çekebileceği maksimum akımı 40A ayarladım.sistemle sürücü arasına kontaktör koyacağım.24V 60A dc kontaktör koymak istedim fakat şehrimizde bulamadım.elimde 24V 50A kontaktör var bunu kullansam sorun yaşar mıyım?

acil lazım yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar birde kullanabileceğim kontaktörlerin özelliklerini söyleyebilir misiniz?

sürücü girişleri a b c veya u v w şeklinde

3fazlı dc motor 3 kw 80 amper bi yerlerde bi yanlıslık var ama

siz sürücü mü kullandınız yoksa ac dc sürücü (konverter) mi yanılmıyorsam konverter özellikli bu bakın size tavsiyem şu olabilir motor çalışma anındaki çektiği amperajı bir ölçün motor max hıza ve yüke ulaşınca kaç amper çekiyor onuda bir tespit edip yazarsanız kontaktör seçiminde size fikrimi söyleye bilirim ama arkadaşlarımın dediği gibi bu işte bir çelişki var siz yanılmıyorsam 80amperi sürücü max amper çıkış sınırı olarak belirlediniz ve onu yazmak istedininz...
başarılı çalışmalar...

Dc akımda faz !!!!
Sız elınızdekı donelere bırdaha bır goz atın yalnıs bırsey yapmayasınız?

Konuyu ben hortlatayım. Arkadaşlar 24V 60A dc akü çıkışını kontaktör ile anahtarlama istiyorum. Ac kontaktörlere göre dc seçiminde bir fark varmı. Nasıl bir kontaktör kullanmalıyım.

DC de açma / kapama olayları daha sorunludur.O nedenle,DC kontaktör seçimi farklı yapılır.

Önereceğiniz bir kontaktör tipi varmı bu değerler için.

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri