dc48 volt gırısle ac 220 volt elde etmem gerekli

snopytr

Üye
merhaba arkadaşlar ben biraz yeniyim burda.. ama yazıları okuorum ve cok sey ogrenıorum....
benm bı konuda yardıma ıhtıyacım war yanı bıraz yol goster gosterırsenız sevınırım...
benım dc 48 volt gırısle cıkısta ac 220 yanı sebeke gerılımı elde etmem gerek ????
ama daha kafamda bıseler kuramadım... bunun nasıl yapılabılecegını deıl sadece bıraz fıkır edınmek acısından yardım ıstıorum sımdıden tesekkurler..

"Bakarmısınız, Yardım, Bakmayan kalmasın, Lütfen Yardım,bir soru,cevap verin " gibi başlıklarla konu açmak yasaktır. Başlık bir konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Lütfen konu açarken başlık seçmeye dikkat ediniz.
Sorunuza yanıt verıldıgınden mesajınız sılınmemıstır.

Başlık tarafımdan düzeltilmiştir.

Düzenleme : BuRçin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
MERHABA SNOPYTR
hiç uğraşma karaköyde hazır yapılmış satılıyor.Daha önce bir arkadaşım almıştı.Ama illede ben yapıcam diyorsan sana devre şemasını mail atarım saygılar...

merhaba gonderebılırsen sevınırım.... ben bıraz uzerınde ugrasayım

bu devre yanlız senı cok ugrastırır cunku ac den dc ye gecmek kolaydır ama dc den ac ye gececegın ıcın kullanacagın devredekı eleman sayısı artacaktır.

Kaç watlık bir devre istiyorsun onu belirlemen lazım.Watt artıkça maliyet artar.Ona göre de bir trafo bulman lazım.220vac ile hangi cihazı besliyeceksin oda önemli.Hazır belki biraz daha ucuza gelebilir ve garantisi de olur tahminimce.Aslında çok kararlı birşey istemiyorsan çok basit bir kararsız multivibratör devresiyle bile yapılıyor.Okulda deneyini yapmıştık.Tv dışında lamba buzdolabı gibi şeyler çalıştırabiliyorduk.Tv de kararlı bir frekans lazım o yüzden görüntüler de biraz kayma yapıyor.

10 w'lık bı ucak ıkaz lambası beslıcem .... alınınca daha ucuza gelebılır ama suan ole gereklı saolun ılgınız ıcın

??? devre şeması falan ........ arkadaşlar bekliorum . saolun yarıdımınız ıcın ama unuttunuz sanırım :S

arkasım
ben daha önce bu tarz bir proje yapmayı planlıyordum fakat sonradan uygulamammın amaca
hizmet vermiyecegini düşğünüp pes ettim
sana söyle anlatıyım
dc 48 voltu önce ac yapacan eger akü gibi sabit dc bir kanyaktan almıyorsan eger büyük bir ihtimalle bir
trafo vew dogrultucun vardır
eeger trafoyla 48 v dc gerilim elde ediyorsana eger dogruştucyu söküp trafonun cıkısında<ki ac gerilimi kullanabirsin
bu ac 48 voltu başka bir trafonu fakat trafon 220 volyu 48 volta düsürecek cinsen olacak 489 volt cıkısına vermek

şimdi
senin kafanı birazx karıştırmış olabilirim ancak bu böyle 48 voltu başka bir trafomun 48 volt cıksına
verceksin ölçü aletiye prımer sarsını ölçdüğünde 220 voltu göreceksin
eger güçlü bir cihaz çalıştıracaksan trafolarını gücü baya yüksek olmalı ü,
yani
trafolatrın heybetli olacak biraz
unutrma
insan vucuduna zarar verebilecek gerilimlerle çalısıyorsun
dikkatli olmalısın

48 DC volttan 220 volt AC edersın ama sinus olarak elde edemezsın kare dalga olarak belkı bıraz koşelerını kırparsın ama tam sinus mumkun değıl demıyelım malıyet olarak çok yukselır ama kare dalga işimi gorur dersen bu mumkun nette bulursun bu uygulama şemalarını bulamazsan sana vaktım olursa çizer gonderırım tavsıyem yukarıda arkadaşların dedığı gıbı hazır devreler olmıyacak devreyı yapmalısınkı tecruben artsın o konuda 10 waat okadar yuksek guç değıl yapabılırsın azmın elınden hıçbışey kurtulmaz kolay gelsın

Forum istatistikleri

Konular
128,819
Kullanıcılar
450,909
Son üye
Kuzey27

Yeni konular

Geri