Delta VFD EL sürücü OC hatası

bu gün tekrardan baktım ayarlara
benim söylediğim ayarlarla 8.3 amperi hiç ama hiç geçmiyor ilk kalkışta bile..
kalkış rampa saniyelerini büyütürseniz görebilirsiniz.
7 bin devirde ise amper 2.2 ye kadar düşüyor.
bence dediğim ayarlar çok iyi ve normal ayarlar

Vakit bulup deneyemedim ayarları az yükseltip. Rampa dediğimiz 5sn olarak ayarladığımız değer değil miydi?

Hertz ile bugün görüştüm. Durumu izah ettim fiyat olarak makul yalnız aklıma yatmayan trk nokta şu. Motorun gücünün 1.1 KW olacağını söyledi yetkili kişi. Bende dedim ki motorun aslı 750watt 18000 devirdi biz 6000 istemiştik. Şimdi nasıl 18000 yapınca 1.1 oluyor dedim. Sargının değişip devri arttığında bu şekilde olur dedi.

Şuanda üzerindeki etikette 6000 devire düşürüldüğü için 0.55 KW Yazıyor. Devri düşürürken 0.20 KW azalırken neden artırıldığında kw değeri direkt ikiye katlıyor. Gücün artmış olması güzel ama sürücü 0.75 kw lık. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim :( :)

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Bugün yaptığım ayarların faydasını gördüm. Delik delerken, hızlı olduğundan ve matkap ucu dandik olduğundan aluminyumda takıldı. Ve cihaz OL hatasına geçti anında..

Şöyle bir pwm to analog çeviricim var. Spindle hız kontrolü için. Fakat breakout board'umda PWM çıkışı yok. sadece role aç/kapa mevcut. Direk LPT portundaki pinden bunun pwm girişine bağlantı yapabiliyor muyum? yoksa araya ufak bir devre gerekli midir?

157m98i.jpg

olması gerek diye düşünüyorum bu zaten pwm girişini voltaja çevirmesi gerek.
pwm atadığını lpt portundan herhangi bir pini pwm in e takıp bir de grd bağlayın.
kart sanırım 12v ile de beslenmesi gerek
çıkış verdiği uçları avometre ile ölçün. farkları o mavi pot ile ayarlayabilirsiniz galiba

Çok saolun. gece deneyeceğim. Umarım yakmam:)

ben sana verdiğim bu ayarlarla dediğim gibi aylarca kullandım
aluminyumu peynir gibi kesiyorum hiç de sorun olmuyor
bak bu benim spindle

fabrika ayarlarının üstüne max min ayarlarını ayarlasan yeterli
büyük bir çoğunluğu zaten giriş çıkış display ayarları falan

Sn asenyurt videonuzdaki işleme kodlarını hangi proğramda çıkarıyorsunuz?

Ayarlarda Trochoidal milling diye geçiyor. Aslında bende spindle hızını bu yüzden pc kontrolüne bırakmak istiyorum. Çünkü bazen bu teknikte hızı değişmek çok önemli oluyor. Fazla hız olunca yanları körleniyor bıçakların. Devir hesabı yapmak için bir formül vardı ama... şimdilik bodoslama yapıyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
129,061
Kullanıcılar
451,333
Son üye
Buderusss

Yeni konular

Geri