Delta VFD-M inverter sorun!!!

myurdabak

Üye
Arkadaşlar kumaş boya makinasının kulelerinden birine bağlı olan motor yüksek gramajlı kumaşlarda ufak bir kumaş sıkışmasında duruyor yani torku biraz artırmam lazım bunu delta VFD-M inverterlerde nasıl yaparız?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bunu parametreler ile yapabilirsiniz, ama sanırım siz zaten bunu biliyorsunuz parametreyi soruyorsunuz... onuda manuelinden bulabilirsiniz... eğer elinizde yoksa google ye yazın orada çıkıyor manueli ordan tork ayarına bakınız...

Parametrelerde tork karşılama diye bir ayar var onu arttırdım ama yine sorun düzelmedi galiba bu parametre ilk kalkış anındaki torku arttırıyor başka bi parametre olmalı ama bulamadım.

inanın şuan bende bir müşterimdeyim ve manueli yok karşımda ama tork ayar parametreleri zaten aynı gruptadır ... dikkatlice bakın muhakak göreceksiniz..

ilginiz için saolun ama torkla ilgili ben sadece torque compensation ve over torque detection level var 2.si işime yarayan kısım değil onu biliyorum.

daha önce delta kullanmadım ama belki bi fikir olur diye aklıma söyle bişey geldi, cihazdaki akım koruma sınır değerini biraz arttırmanız belki işinize yarar, belki cihaz dediğiniz zorlanma anında aşırı akım çekiyordur ve ondan dolayı böyle bir durum ortaya çıkıyordur.Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

daha önce delta kullanmadım ama belki bi fikir olur diye aklıma söyle bişey geldi, cihazdaki akım koruma sınır değerini biraz arttırmanız belki işinize yarar, belki cihaz dediğiniz zorlanma anında aşırı akım çekiyordur ve ondan dolayı böyle bir durum ortaya çıkıyordur.Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

hocam motor aşırı akımdan dolayı durmuyor kumaşta ufak bir sıkışma olduğu zaman duruyor tork yetmiyor.kumaşı düzleyince çalışmaya devam ediyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,106
Kullanıcılar
451,425
Son üye
celal98

Yeni konular

Geri