Delta vfd-s invertör termik ayarı

wodibow

Üye
Merhaba arkadaşlar elimde delta VFD022S21D 2,2 kw inverter var 0,75 kw motoru nasıl çalıştırabilirim. Termik akım ayarını falan nasıl yapabilirim kullanma klavuzundan anlayamadım yardım edermisiniz?
<6-02> <7-00> <7-01> kodları var ama % de değerlerinden bahsediyor neyin %'si motor etiket akımının mı, inverterin mi ...

<<<<<<<< teşekkürler >>>>>>>>

7-00 Motor ortalama akımı parametresini yüzde cinsinden ayarladığınızda inverterin akım oranını ayarlamış olursunuz. Örneğin motorunuzun etiketinde
2A yazdığını düşünün sürücünüzün etiketindede 4A yazdığını düşünün. Siz sürücünün paramtresinden 7-00 değerini %75 yaptığınızda sürücü tarafından akım ayarını 3A e çekmiş olursunuz.

ayrıca delta temsılcısı olan uyemızın dedıklerıne ek olarak motor kontrolun cıkısına eger motorunuzun cektıgı akıma gore bır motor koruma koyarsanız bu motorunuz tarafından cekılen akım degerı asıldıgında devreyı acarak koruyacaktır.ornegın 0.75 kw motor 220 volta 3.4 amper akım cekmektedır.ben bu motor ıcın telemecanique urunlerınden GV2-ME08 kodlu motor koruma salterını kullanarak motorumu vede hız kontrol unıtesını korumaktayım vede gerekırse buna uzerıne ilave takılan GV-AE11 ani yardımcı kontak blogu ılede bu durumu dıger sıstemlerede gonderebılmekteyım.plc ye gırısı olarak vede m0 hattına serı baglayarakta motor hızkontrolu rundan stop durumunada alabılmekteyım

Öncelikle ilgilerinize çok çok teşekkür ederim.

Şimdi benim
0.75 kw
50Hz
▲220/Y380
3,8/2,2 A

Motoruma göre VFD022S21D 2,2 kw cihazımı üzerinde yazan akım değeri neyse (6) diyelim, akım %' desinede A diyelim.

3,8 A'e ayarlamak için cihazın (7-00) parametresini

6x(A/100)=3,8 formülünden;

A=3,8x100/6 = 63,3 -> 63' e ayarlarsam olur mu?

Ayrıca

https://www.kontrolkalemi.com/forum...8-atv12h075m7-obf-olf-arizasi.html#post197181

daki sorunum hakkında da yardımcı olursanız çok sevinirim.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Saygılar >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

bence sız en ıyısı benım kullandıgım seklı kullanın sıze verdıgım koddakı motor koruma salterını motor ıle hız kontrol arasına yerlestırın sorununuz olmayacaktır.sızın altıvar 12 ıle olan hatanızda ıse yavaslama zamanını uzatmanız gerekmektedır.sız bu zamanı kısa tutmussunuz o yuzden cıhazınız bu nedenle obf vermektedır.aynı sekılde bence kalkıs zamanınıda cok kısa tutmussunuz yada yukunuz bu motorun kaldıracagından fazla o yuzdende olf verıyor cıhazınız kontrol edınız parametrelerınızı yada motor parametrelerınızı yanlıs tanıttınız

Son düzenleme:
Söylediğiniz motoru ve sürücüyü korumak için uygun olabilir ancak sanırım sürücü ayarları tam yapılmadığında çalışma ile ilgili sorunlar çıkabiliyor.

Verdiğim linke baktınız mı, bu konuda bir fikriniz var mı?

Zira asıl sorunum bu.

Yardımlarınızı bekliyorum.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Teşekkürler >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

lınke baktım ayrıca buradanda cevap yazdım ıyıce okursanız dedıgım hıcbır soruna neden olmuyor cunku bende kullanıyorum ha kontaktor kullanırda onu sık sık acıp kaparsanız o zaman ıgbt ler patlayabılır ama burada sadece motor hız kontrol aynı zamanda run dan stop moduna gecmekte vede sıstem ve motor korunmakta ben bır motor hız kontrolle ıkı farklı motoru ornegın ıkı adet 0.37 kw motoru bır 0.75 kw den cıkıslara ıkı adet uygun motor koruma salterı koyarak kullanıyorum ayrıca sızın dıger sorun ıcınde sıstemınızı gorup ınceleyerek karar vermek bence daha uygun olacagı kanaatındeyım

Bende görmenizi isterdim, bu düşüncenizden dolayı ayrıca teşekkür ederim ama malesef İstanbul' da değiliz.

Verdiğiniz örneğe göre Parametre olarak 07-00 parametresini %63 ayarladıktan sonra 07-01 parametresini de %63 ün % 40 ını ayarlamalısınız. Yani 07-01 e de %25.2 olarak değer girmelisiniz.

Cihazdaki gerçek değerleri vereyim;

MODEL:VFD022S21D
İNPUT: 1PH 200-240V 50/60Hz 24A
OUTPUT:3PH 0-240V 11A 4,2KVA 3HP
FREQUENCY RANGE: 1-400Hz
Version:02,61

Burada ayarlar için hangi akımı kullanmalıyım?

Forum istatistikleri

Konular
129,190
Kullanıcılar
451,553
Son üye
baran.3230

Yeni konular

Geri