Devlet mi, özel sektör mü mühendisler için bu ortamda daha avantajlı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bende fikrimi söyleyeyim
özel sektörde devletten aldığından daha fazlasını kazanabilirsin. ama unutulmamalı ki özel sektör sömüre bildiği kadar sömürür seni. kazandırmassan kazanamassın. temel mantık bunun üzerine kurulu. bide işin şu boyutu var çok idealist değilsen devlet dairelerinde tembelliğe ve rüşvete bulaşırsın. ben tedaş ihalelerini alıp yapan bir firmada çalışıyorum buna birebir şahit oluyorum malesef...

ben 2 yıl sonra mak. muh. mezun olacam, peki devlet ne kdr mühendis alımı hangi şehirlere bu konuda bilgisi olan var mı?

Benim bir işinde uzman mühendis arkadaşım, ismini vereyeceğim türkiyenin önemli bir kamu kurumunda KPSS siz araştırma görevlisi olarak işe başlamıştı(müdür bir ara girersin halledersin demiş :eek:) parası çok iyi herşey süper ama mesleki olarak tatmin olmadığı için ayrıldı ve kendi işini kurmaya çalışıyor.
Kısaca her insan tatmin olamaya biliyor, sizi tatmin edecek ne ise insanlar ona yönelebiliyorlar.

valla bende sasırdım devlette calıssak tembellige ,mesleki tatmınsizlige sebep oluyomus , özelde calıssan emegının karsılıgını alamazsınız , surunursunuz dıyorsunuzzz..!! halimiz simdiden duman :D artık bu işin kurdu olup ufak caplı bı iş kurcam kendime :D

kendi işini kurmak da çok kolay değil ama özelin şartları ağır hakketen
Allah herkese yardım etsin, devlet/kamu, özelden daha iyi artık

Arkadaşlar Tübitak'ta çalışan mühendisler 399 a mı yoksa 657'yi mi bağlı? Ayrıca bu kurumda yeni başlayanlar ne kadar maaş almaktadır?
Şimdiden teşekkürler

TEİAŞ'a yeni başladım ,maaş 3000 tl brüt.Mesleğimle alakalı bir kurum vede çok memnunum ,girmek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim...

para bir kenara devlet özel sektöre göre daha garanti özelde adamların ağzından çıkıcak iki kelimeye bakar iş işler çokken süpersin ama işler kötüye gitmeye başladımı kapıdasın daha düşük ücretle yenisine sağlık deyip başkasını alırlar nasıl olsa özelde kapıda bir sürü insan

gerçekten çalışmayı seviyorsan ve gelişime açıksan özel sektörde çok para kazanırsın.yok rahatına düşkünsen devlet kapısı senin için bulunmaz nimet.

Aslına bakarsanız; ne devlet, ne özel sektör, ne de ticaret...
Bunların hiçbiri; umutlarınızı, hayallerinizi, beklentilerinizi "tam olarak" karşılamaz...
Öyleyse yapılacak tek şey biraz kanaat, biraz sabır ve çokca çaba sarfetmek...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,819
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri