Devreye pot bağlamak?

Sert üslubumdan dolayı sanırım yanlış anlaşıldım bunun için özürdilerim konuma gelicek olursak sizin altınızdaki yorumda hocamında anladığı gibi evimde elektronik işlerine başlamak istiyorum ve 24 Volt bir güç kaynağım var ancak bu sabit 24 Volt ben ise bunu 0-24 volt arasında ayarlanabilir yapmak istiyorum çünkü her devreyi 24 Volt ile çalıştıramam kısacası bu işte çok yeniyim kendimi geliştirmek için evde devreler yapacağım bu yüzdende ayarlanabilir bir güç kaynağına ihtiyacım var ve elimdeki sabit 24 V güç kaynağını ayarlanabilir yapmak istiyorum

En basit ve yapılabilir yolu bir adet LM317 ,çıkış için uygun bir adet transistör (2N2055 gibi) ve pot ile gerekli devreyi kurup DC çıkışa eklemektir.

Herkes sonsuz teşekkür ederim yazan ellerinize emeğinize sağlık bilgileri değerlendireceğim introscan hocamın dediği gibi transistörlü devreyi kurup çıkışa bağlamak daha mantıklı olacak gibi

Transistörlü devre yüksek akımlarda çok ısınır. Büyük bir soğutucu kullanın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…