Diyot ve drenç sorgulama, bulaşık makinesi kartı, ( Yardım)

oflurecep

Üye
Merhaba,
Bugün Arçelik 6220T bulaşık makinası arızalandı.
Servisi çağırıp nokta nokta olmadan önce kendim içini açıp çözebileceğim bir durum varmı diye baktım.

Kartında bir direnç patlamış, ölçtüğümde ise hiçbir değer vermiyor. Fakat direncin değerini tam olarak bulamadım.

Kartın resimleri ve direncin resimlerini ekliyorum.

Birde bir diyot var, sökerken parçaladım, ama bazı değerleri okunuyor, "SB160" sanırım bu isimde başka diyot yok.

clipboard.png

clipboard2.png

Entegreyi sonraki sefere bırakacağım artık.
Çünkü panel ışıkları yanmıyor, ama anahtara elektirik geliyor. Direnç ile diyotunu bi çözebilsem, veya sadece direnci. Değeri buluyorum az çok ama şekil ve renk tutmuyor.

Entegreyi sonraki sefere bırakacağım artık.
Çünkü panel ışıkları yanmıyor, ama anahtara elektirik geliyor. Direnç ile diyotunu bi çözebilsem, veya sadece direnci. Değeri buluyorum az çok ama şekil ve renk tutmuyor.
sonraki sefere bırakma, internetten sipariş vereceksen sepete ekle. diyot,direnç patladıysa tek sıkıntı onlar değildir. işini garantiye al.
https://karakoyelektronik.com/entegre-opamp/lnk562pn-dip-8b-entegre-devre-72196

çevrende elektronik tamircisi yok mu? önce git onlara bak, hurdacılara git kart bak.
birde ben siteyi örnek verdim. hz google lnk 562 yaz daha bir ço satış yapan TR siteleri var.

Bu kadar ince işçilik yapan elektronikçi olacağını sanmıyorum.

Hadi hurda falan bulduk diyelim es kaza. Sıfır fiyatı isterler. Bizim burası biraz sevmeyi sever.
sen gel bir de bodrum'u gör. aynı masaya oturduğum arkadaşım dediğim adam, sana arkadaş işi yapalım dedi verdiği fiyat zincir mağaza fiyatından fazla ve kredi kartı kabul etmiyor.

sen gel bir de bodrum'u gör. aynı masaya oturduğum arkadaşım dediğim adam, sana arkadaş işi yapalım dedi verdiği fiyat zincir mağaza fiyatından fazla ve kredi kartı kabul etmiyor.
O bambaşka tabi.

Neyse şu parçayı halen daha tespit edemedik.

Acaba tahmini olarak alıp taksak dğer parçalara zarar verir mi?

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,394
Son üye
ENESCAMUZCU

Yeni konular

Geri