Dizüstü bilgisayar seçimi ?

Bu gece araştırıp yarına mesaj atabilirim sanırım.

Çok teşekkür ederim ilginiz için.

ASUS N51VN280DV C2D T9600 4GB 500GB 15.6 VHP

Fiyatı : 1.121,00 USD + KDV (alınan yere göre değişir)
Kdv dahil : 1.970,94 TL

Garanti Süresi 24 ay
İşlemci Intel Core 2 Duo T9600 İşlemci (2,8Ghz)
Sistem Belleği 4 GB DDR2
Ekran Kartı <b>1 GB nVidia GeForce GT 240M Harici Ekran Kartı</b>
Ağ Kartı 10/100/1000 Mbps
Sabit Disk Kapasitesi 500GB (5400 / SATA)
Optik Sürücü 8xSuper Multi-Dual
Parmak İzi Okuyucu VAR
Klavye Numerik Tuş Takımı
Ekran 15.6" HD (1366x768) LED backlight, Parlak ekran, Webcam 2 MP (Yüz Tanıma)
İşletim Sistemi Vista Premium
Boyutlar 2,95 kg
Geliştirilmiş Portlar 3xUSB, 1xE-sata, 1 x VGA, 1xHDMI, 1 x Express card, IEEE 1394, Kızılötesi
Kablosuz Haberleşme 802.11a/b/g/N, Bluetooth
Aksesuarları Çanta + Optik Mouse
Bellek Kart Yuvası Var
Açıklama 2 Yıl Uluslar arası Garanti

tavsiye edilir ben asus cuyum ve asus kullanıyorum hiç memnuniyetsizlik olmadı ve serviside süper çalışıyor. ;)

hatta fiyatın üzerine biraz daha koysanız daha güzel bir cihaz var önerebileceğim tam bir performans canavarı diyebilirim.

MONSTER Q90M860TU401 15.4" Notebook

Fiyatı : 1.499,00 USD + KDV
Kdv dahil : 2.635,54 TL

Ürün Özellikleri

Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
Intel® Core™2 QUAD Q9000 (2.00 Ghz)
Max. 2 GB DDR3 256Bit nVIDIA® GTX260M
15.4" WSXGA+ (1680 x 1050)Parlak Ekran
4 GB DDR3 1333 Mhz
500 GB 7200 RPM 16 MB SEAGATE®
Dual Layer DVD RW
Intel® 5100 Wİ-Fİ
7 in 1(MMC/RSMMC/SD/Mini-SD/MS/MS Pro/MS Duo)
DVI + HDMI + ESATA
Dahili Bluetooth Ver. 2.0
Biometric Parmak İzi Okuyucu
Dahili Camera 2.0 Megapixel
Deri Çanta Hediye

monsterlar bir dizüstüden daha çok bir masaüstü sayılabilir. Bildiğim kadarıyla taşınması da okadar kolay değil :D Ayrıca fiyat farkıda benim için çok fazla. Asus'a gelince, normalde asus taraftarı değilim ama şuanda 3 bilgisayar var listemizde bu eklediğiniz model de oldukça uygun , aramaya çıktığımızda muhtemelen her istediğimizi bulamayacağımızdan dolayı bunu da listeye ekleyeceğim. Yardımcı olduğun için çok sağol..

asusun nv61g serisini tavsiye edebilirim. yazmış olduğun ve aradığın özellikleri karşılar.
eski dizüstüm toshibaydı ve performansı gayet iyiydi tek kusuru çok ağırdı. yine toshiba kullanmak isterdim ama aynı özellikler için daha çok para vermek mantıksız geldi.
ağırlık sürekli taşıdıkça insana daha da zor geliyor.

sana iyi seçimler.

PLC yada otocad gibi grafik programlarını çalıştırmak için sistem özelliklerimiz ne olmalı en az

PLC yada otocad gibi grafik programlarını çalıştırmak için sistem özelliklerimiz ne olmalı en az

plc için o kadar muhim olmasada autocad, 3d cad yazılımları, Scada, scout vb.. yazlımlar için ram ve işlemci çok önemli. alabileceğin maksimumu al derim ama 4gb la plc ve autocad çok rahat çalıştırırsın, T veya p serisi (intel) 2,5Ghz üstü bir işlemci de işini hayli hayli görür düşüncesindeyim. tabi bilgisayar donanımı konusunda daha ayrıntılı bilgiye sahip arkadaşlarında düşüncesini almakta fayda var. kolay gelsin.

Plc için belki seri port gerekebilir diyeceğim ama artık usb adaptörlerde piyasada mevcut. Diğer yandan ekran çözünürlüğünün yüksek olması autocad için daha uygun olur.

pavilion dv5 1041 et kullanıyorum memnuniyetim %80.

niye derseniz yazılım olarak üzerinde vista gelmişti geçen yıl aldığımda belki xp ye down (aslında vistayı düşünürsek upgrade demek lazım) edemedim. Niye xp derseniz birçok eski program vista ile uyumsuzdu ve en önemlisi programlama kitlerini kullanamıyordum.
Neyseki imdada win7 yetişti de XP mode sayesinde hem programlama kitlerine hem de PLC lere rahatlıkla ulaşabiliyorum. Tabi performans düşük. Çünkü win7 içinde xp kullanıyorsunuz aynı bellek paylaşılıyor.
Ancak vista ile win7 yi kıyaslayacak olursak notebook umun performansı çok arttı.
Her ne kadar uzun süredir oyun oynamasam da hemen hemen tüm oyunları bu makina ile oynayabildim.Crysis, undercover, armaII, cod5, stalker, prototype ve şu an adını hatırlayamadığım birçok yeni oyunu sorunsuzca oynadım. hem de vista da.
Hp nin bence en büyük artısı dizaynı ve kullanım kolaylığı. Bunun yanında teknik servis desteği diğer markalarla kıyaslanamaz bile.
Tüm bunlara rağmen şu an laptop alıyor olsam noname toplama tabir edilen bir laptop alırdım. 7 yıl önce aldığım AOPEN marka (ÇÖZÜM bilgisayar satıyordu) toplama diye tabir edebileceğimiz laptopum hala canavar gibi çalışıyor. Hiç problem vermedi. Üstüne dilediğim yazılımı OS yi kurmuştum. Şu an hala Xp ile devam ediyor.Bugün yine CBOX benzeri bir laptop alarak hem paranı markaya vermemiş olursun hem de yazılım bağımlılığından kurtulmuş olursun.
Yok bana windows yeter diyorsan Samsung laptoplar piyasaya yeni girdi ama bence gözönünde bulundurman gereken bir marka. Yok tanıdık bilindik yerleşik bir marka olsun başım ağrımasın diyorsan Toshiba, HP alabilirsin.
Ama yine söylüyorum oyun oynanabilen bilgisayar olsun diyorsan xp kurabileceğin bir sistem al. hem dilediğin oyunu kurarsın hem de plc pic ne ise çalışacağın rahatlıkla kullanırsın.selamlar..

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri