DVP-04PT-S Analog Veri Okuma C# veya VisualBasic Haberleşme

Merhaba,

Hataya düşmesi sizin kendi programınızdan kaynaklanıyordur.
Manuel sorgu göndermek için DTCOM adlı bağlantı programının TESTER özelliğini kullanabilirsiniz.

Eğer bu şekilde sorgu gönderiyor ve modülden cevap alabiliyorsanız, sonrasında kendi programınızda yaptığınız hataları kontrol etmelisiniz.

İyi çalışmalar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,
Cevap olarak gelen kodun karşılığı yine :0103 ile başlamalı, cihazın istasyon numarasının 01 olduğundan emin misiniz? Ayrıca haberleştiğiniz portun doğru port olduğundan emin olun, notebook larda COM3 portu bazan dial-up modeme atanmış olup haberleşme varmış gibi bir cevap alabilirsiniz o yüzden çeviriciyi bağladığınız portu seçtiğinize emin olun.

ben bu cihazla baya uğraştım... Farklı bi rs485 çeviric bağlayınca yüzde 90 da doğru cevap alıyorum 0103 ile başlıyor ama IFD6500 ile denediğimde yüzde 10 doğru cevap geliyor... böyle saçmalığı var bu arada yüzde 90 dediğim doğru cevabında başında ???? işareti çıkabiliyor 2 yada 4 adet tabi ben bunu yazdığım kod sayesinde kesiyorum... yani çok nadir cevap alabiliyorum başka bi problemim yok artık... Bu konuda fikriniz varsa sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba,

Eğer standart modbus haberleşen programlar (Modscan32, DMT library, DTCOM vb) ile sorgu gönderebiliyor ve ilgili modülden cevap alabiliyorsanız, artık kendi yaptığınız programda hatalarınızı aramalısınız.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Eğer standart modbus haberleşen programlar (Modscan32, DMT library, DTCOM vb) ile sorgu gönderebiliyor ve ilgili modülden cevap alabiliyorsanız, artık kendi yaptığınız programda hatalarınızı aramalısınız.

İyi çalışmalar.

Teşekkürler kardeşim diğer konuda yardımcı olmuş arkadaş sorunlarım çözüldü :)) ...

Forum istatistikleri

Konular
128,867
Kullanıcılar
450,987
Son üye
YİĞİDO tamirci

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri