EKRAN KARTI KONTROLÜ

panamak

Üye
Arkadaşlar eski masa ustu bılgısayarımın ekran kartı öldügü ıcın yenı ekran kartı sıparısı verdım.....256 ekran kartı taktırıcam ama sorunum şu: Yaptırdıgım yer sankı bıraz uc kagıt yapıyo aldıgım parca garantılı gelıcek 2 yıllık bu aldıgım parcanın gercek olup olmadıgını yanı aynı parca olup olmadıgını nasıl anlarım???? Everest programı dedıler sızce bu program yardımcı olurmu????yarına kadar cevaplarınızı yazarsanız cok memnun olurum yarın teslım alıcam cunku sımdıden tesekkurler

everest, yada sandra ile bakabilirsin,eski ekran kartının kodu ile yenisini karşılaştır 2 harf değiştiriyorlar kakalıyorlar millete yeni ekran kartı falan hep hikaye oluyor,piyasadaki yeni ekran kartları hep eski modellerin overclock lu halleri.

Yada bilen bir arkadaşın varsa o çok kolay bir şekilde bakıp size yardımcı olabilir.

Everest i biraz bilen bir tanıdıgın sana yardımcı olabilir.

O programdan anlayabilirsin gerçek olup olmadıgını.

everestle kontrol ettim zaten orjinal kutusunda geldi ama şunu bariz bi şekilde gördüm piyasada deli üçkağıt var .....yani zaten bildigim bsy ama dediginiz gibi yapmaya calısan eskiyi yeniymiş gibi satmaya çalışan fahiş fiyat isteyen vs vs yerler oldu.....yorumlarınız için teşekkürler

Everestle ogrenebilirsin.

Bir de aklıma gelmişken soliyim.Garantiye giden urunler değiştiriliyor derler ama değişmez ya da değişirse de daha onceden revize edilmiş ya da arızası giderilmiş çıkma diye tabir ettiğimiz urundur...

Normalde kartın uzerine baktın mı belli olmaz.Cunku tinerle ya da daha değisik bir temizleyici ile temizlenip takılıyor.Anlayabileceğin nokta girişlerinde aşınma var mı yok mu diye bakmaktır...: P

sen faturanı al yeterli. fatura açıklaması ile ekran kartının tipinin aynı olması yeterli. bir de seri numarasını faturaya not olarak düş.

fatura olmaz ise istediğin yerden garanti olsun hiç bir hak iddia edemezsin.

ekran kartı hikayesi tam bir skandal. Adamlar 1gb ekran kartını 50$ a satıyorlar. yahu bu ekran kartının chipseti kaç? ram yapısı hızı nedir? kimse bunu sormaz. Satıcı 2 paralık ekran kartını 1gb ekran kartı diye satar millete. Halbuki üstüdeki chipset ancak 100mb kullanabiliyordur. Sende evde sevinirsin 1gb ekran kartını 50$ a aldım diye hey...hey....

ekran kartının ram boyutu ile hızı farklı olaylardır ram i düşük olabilr ancak hızı yüksektir ram' in boyutuna bakıp ekran kartı alınmaz 1 GB ekran kartı 50 $ da var 1000$ da önemli olan shader hızı ve bellek bant genişliği.

Forum istatistikleri

Konular
128,981
Kullanıcılar
451,183
Son üye
ridvanaltn1

Yeni konular

Geri