elektrik-elektronik konularında nerden başlamam gerek

teknogirl

Üye
konuyu nereye açmam gerektiğini bilemedim ???ben aslında elektronige amatör hatta acemi olarak merak saldım henüz lise birinci sınıf öğrencsym fenbölümündeyim yinede doğal olarak gördügm elektrk konuları yetmiyor bana kendimce merakla iste bazı kanunları nebilim elektronik elemanları falan inceliyorum lehim yapmasını felan aslına bakarsanız cok bulanık bi durumdayım nerden baslayacağımı bilmiyorum cünkü ya yardımcı olursanız sevinirim sizce nerden baslamalıyım?bu arada pic programlamaylada ilgileniyorum son üç aydır basit proglar yazdm.yani mantık olarak sıfır değilim tam...ama kafam cok karısık bi türlü beni tatmin edecek noktadan baslayamıyorum yardımlarınız icin simdiden tesekkürler:)

Elektrik ile elektronik farklı disiplinlerdir. ve hayatımızda el atamatkları alanlar yoktur.tıp ,sanayi vs vs ama elektronik alanından bahsediyorsanız ve fen bölümü öğrencisiyim diyorsanız ilk önce kimyanın en zevkli konuları arasında yer alan atom konusndan başlamanı tavsiye ederim elektronik temeli atomlardır bu linki ve forumun elektronik kısmını inceleyip istediğin seni tatmin edecek olan konuları bulup çalışabilirsin.sorunun ucu çok açık ben dijitalden zevk alırım sen temel elektronikten yani göreceli bir kavram

bence elektrostatikten başlamalısın çünkü elektrik potansiyel ve gerilim akım temeli bunlardadır
diğer konuları kolay anlayabilmen için neyin ne olduğunu iyi bilmeen gerekirki bi mantık kurabilesin.
lise 1 dey ken ben de senin gibiydim ama uğraşınca insanın elinden hiçbir şey kaçmaz kolay gelsin

tesekkürler görkem ve pic_achu :) gercekten bana cok yardımcı oldunuz ikinizinde dediği gibi temel olarak elektrk elektronikten baslayacağım:)

bence hiç başlama piyasada baslasanda baslamasanda işle alakalı olmayan konular görecen inan
P=kök 3 x V x I x cos fi
bitti....

umit_celiker ' Alıntı:
bence hiç başlama piyasada baslasanda baslamasanda işle alakalı olmayan konular görecen inan
P=kök 3 x V x I x cos fi
bitti....
kardeş formülün ne işe yaradığını söyle de ilgilenenler de ne olduğunu bilsin
teknogirl acemiyim diyo sen kalkmış bi formülle işi bitiriyosun ve hiçbir açıklama yok olmaz böyle

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,394
Son üye
ENESCAMUZCU

Yeni konular

Geri