Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Çalışma Yetki Belgesi ( E.K.A.T. )

elektrik kuvettli akım yönetmeliği madde 60
.....ya da bir mühendisin sorumluluğu ve gözetimi altında olmak üzere öteki görevliler çalışma yapabilir. Yeterli elektrik bilgisi olmayan kimseler yardımcı olarak çalıştırılacaksa bunlara önceden ilgili kuruluşlar tarafından hazırlanan gerekli yönergeler verilecek ve açıklamalar yapılacaktır.
acaba bu yönetmelik neyi ifade ediyor? yorum yapabilcekler için teşekkür ederim.
ayrıca ekat belgesiz çalıştırılmış-çalışmış olanlar için bir hukuki cezalandırma örneği varmıdır? bilenler paylaşabilirmi? saygılarımla..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Google yaz ekat veye yüksek gerilim sertifikası diye egitim verilen yerlerin adresi telefonu cıkıyor ordan bilgi alabilirsin

arkadaşlar bende ekat belgesi var fakat çalıştığım işyerinde tutuluyodu bende işi bıraktım askere gittim geldiğimdede şirket işi bıraktı ekatımı bana vermek için para istiyor ben ekatımı para vermeden alabilirmiyim

sınav sadece ekat verilen iller ddahilinde

BUkumanda çook önemli benim için bunu öğrenmek için ne yapmam gerekiyor

Kumanda deyip geçmemek gerek. Bunun montajı kumanda elemanları derken epey masraflı

Ben masrafından ziyade bun öğrenebilmenin yoku nerede ve ya nasıl

Kumanda , kompanzasyon , tesisat , PLC programlama vb bunları nasıl öğrenebilirim acaba yardmcı olurmusunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bulunduğun ilde bu tür kurslar var mı yok mu onlara bakabilirsin,özel olarak bu kursları veren yerler var ama biraz pahalıdır,olmadı otomasyon işiyle uğraşan birinin yanına girip karın tokluğuna çalışman...

Hocam ben Elektrik öğretmenliği mezunuyum bu belgeyi almadan diplomam yeterlimidir.

arkadaşlar bende ekat belgesi var fakat çalıştığım işyerinde tutuluyodu bende işi bıraktım askere gittim geldiğimdede şirket işi bıraktı ekatımı bana vermek için para istiyor ben ekatımı para vermeden alabilirmiyim

EKAT belgeni tekrar yenileyebiliyorsun.Öncelikle belgeyi aldığın yer ile irtibata geçip belgenin yenisi için gerekli işlemleri öğren.Gazeteye kayıp ilanı verip,bu ilanı ve 2 resmini belgeyi aldığın yere yolluyorsun.Ayrıca belgeyi aldığın yerin banka hesabına bir miktar para yatırıyorsun.15 gün sonra yeni belgen elinde ve yanılmıyorsam toplamda 130-140 TL civarında bir masrafın oluyor.8 ay kadar önce arkadaşım yenilemişti.

iyi günler hocam başkent edaş da çalışıyorum ekat belgesinin süresi bitti ama eket belgesi taşeron şirkette vermiyorlar nasıl yenileme yaptırabilirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,051
Kullanıcılar
451,323
Son üye
yunusemredoruk

Yeni konular

Geri