Elektrik Motoru 220 Volt mu 380 mi?

2.2 kw 1400 d/d wat marka Tırıfaze Motoro kondöstörle 220v Manıfaze calıştıcam diye uraşmayın zaman kaybı.Gerekli acıklamalar yapıldı kanısındayım benim zamanım var uraşırım diyorsanız yardımcı olmaya calışırım:) dayimi kondosütür 66 uf 380 v , ilkhareket rolesi ,start kondostürü 230 uf .Yükte kalkış yapmaz max 1,5 kw güc olur deneyin tecübelerinizi bizimle paylaşın

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
380 V. motoru 220 V. gerilimde çalıştırmak için,motor üçgen bağlanır.Motorun iki ucuna 220 V.uygulanır.Faz kabul edilen uca kondansatörün bir ucu bağlanır,kondansatörün diğer ucu motorun üçüncü ucuna bağlanır.Kullanılacak kondansatör değeri motorun üçüncü ucunda 220 V, görülünceye kadar denenerek bulunacak.Bilginize.

380 V. motoru 220 V. gerilimde çalıştırmak için,motor üçgen bağlanır.Motorun iki ucuna 220 V.uygulanır.Faz kabul edilen uca kondansatörün bir ucu bağlanır,kondansatörün diğer ucu motorun üçüncü ucuna bağlanır.Kullanılacak kondansatör değeri motorun üçüncü ucunda 220 V, görülünceye kadar denenerek bulunacak.Bilginize.

kusura bakmayın ama tereciye tetere sıtılmaz 2,2 kw motoru 220 v ğelirimle kondöstörlü yükte calıştırda güreyim bakalım bizde feyz alalım kafalarmı karıştı.:( yukarıda yazılanları iyi analiz edin.

kusura bakmayın ama tereciye tetere sıtılmaz 2,2 kw motoru 220 v ğelirimle kondöstörlü yükte calıştırda güreyim bakalım bizde feyz alalım kafalarmı karıştı.:( yukarıda yazılanları iyi analiz edin.

Alıntı yaptığınız yazıda bi hata yok katılıyorum arkadaşın önerdiği bağlantıya.
Kimse kafasından şunu buraya bağla şuraya şu voltajı ver demez tecrübenin getirmiş olduğu tavsiye olduğu her halinden belli sayın yıldız.

üçgen 220 yıldız 380 220 de 8.8 380 de 5.1 amper akım çeker zaten bütün asekron motorları hem 220 hemde 380 olarak devreye alabilirsin sadece çektikleri akım değerleri değişir

üçgen 220 yıldız 380 220 de 8.8 380 de 5.1 amper akım çeker zaten bütün asekron motorları hem 220 hemde 380 olarak devreye alabilirsin sadece çektikleri akım değerleri değişir

250kw asekron motor nasıl 220 v da çalışır çok merak ediyorum.
Y/U 440/660 etiket değeri olan bir asekron motor nasıl 220 v da çalışır acaba ? (çalışmaz)

Teoğrik olarak doğru piraratikte sınırlı bir uygulamadan bahsediyoruz.çorbadatuz arkadaşım kusura bakma insan bağzen heyacanlanıyor elbeteki tecrubenize saygıduyarım maksadım kimseyi rencide etmek değil.Tırıfaze motoru manıfaze calıştırmak greenyuel arkadaşım bukunu defalarca gündeme getirilmiş yukarda belirttiniz gibi kw-HP kondöstör uf..volta kadar cetvel mevcut cetvel olduğu icin bağlantı konularına girmedim .Benim karşı cıktığım kono ücken bağla cetveldeki gibi kw göre uf bul kondöstörü tak calısın büyle birşey yok.Tırıfaze sarım manifaze calışan cok motor sarımı yaptım fabrikasyon şekli ile calıştğı alanlar belli.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,932
Kullanıcılar
451,108
Son üye
oguz0714

Yeni konular

Geri