Elektrik saati 1 saat geride

Hocam sizin yıllık elektrik enerjisi tüketiminiz 1200 kWh i aştığı için serbest tüketici vasfını kazanmış ama tedarikçinizi seçmemiş abonesiniz. Faturanızın tarife kısmında serbest tüketici yazması sizi yanıltmasın onun anlamı serbest tüketici vasfını kazanmış olduğunuzdur. Yani gidip kendi tedarikçinizi seçebilirsiniz. Siz şuanda elektrik enerjinizi bölgenizdeki görevli şirket olan CK Boğaziçi firmasından ve ulusal tarife üzerinden alıyorsunuz. Ocak faturanızı da kontrol ettim tek terimli tek zamanlı ulusal tarife üzerinden hesaplandığında 150,84 Tl gözüküyor. Yani size gelenle aynı. Üç zamanlı olarak hesaplandığında 151,64 Tl çıkıyor. Yani aslında sizin tüketim değerlerinize bakıldığında ha tek terimli tek zamanlı ha tek terimli üç zamanlı tarifede olmanız gelen faturanızı pek etkilemiyor. Boşuna kendinize dert etmeyin. Zaten gelen faturaya göre sizi üç zamanlı tarifeye geçirmemişler gibi görünüyor bırakın bu şekilde kalsın. Bir dahaki ay gelen faturanızı kontrol edin bakın bakalım üç zamanlı tarifeye geçmişseniz gündüz, puant, gece için ayrı ayrı tüketim tutarları hesaplanmış olmalı eğer böyle üç zamanlıya geçmişsiniz demektir. Faturanıza bakalım tek zamanlıda olsaydınız ne gelecekti, üç zamanlı olunca ne gelmiş eğer fark yoksa bırakın üç zamanlıda kalsın. Elektrik faturam düşsün derseniz elektrik tüketiminizi saat 22.00 den sonraya kaydırarak kar edersiniz. Örneğin 22 den sonra fırın çalıştırmak, bulaşık ve çamaşır makinesini çalıştırmak vb.
Hocam az önce yetkılı ck elektrık fırmasından aradılar
Hanımefendı ye durumu anlattım telefonda o da ınceledıgınde evet boyle bır hakkınız var dedı
Benden yetkılı fırmanın email adresıne yazılı dilekçe hazırlayıp gondermemı ıstedi
Dilekçe ornegı olarak bunu buldum hocam fakat sorum şu; işletme kodu olan yere ne yazmam gerekıyor?
Mevcut tarıfe kodu olan yere ne yazmam lazım?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    508.9 KB · Görüntüleme: 3
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hocam az önce yetkılı ck elektrık fırmasından aradılar
Hanımefendı ye durumu anlattım telefonda o da ınceledıgınde evet boyle bır hakkınız var dedı
Benden yetkılı fırmanın email adresıne yazılı dilekçe hazırlayıp gondermemı ıstedi
Dilekçe ornegı olarak bunu buldum hocam fakat sorum şu; işletme kodu olan yere ne yazmam gerekıyor?
Mevcut tarıfe kodu olan yere ne yazmam lazım?
Faturanızdaki abone numarasını yazın. Hangi tarifeden hangi tarifeye geçiş yapmak istediğinizi yazın yeterli. Örneğin Tek terimli üç zamanlı Mesken (AG) tarifesinden Tek terimli tek zamanlı Mesken (AG) tarifesine geçmek istiyorum.

Faturanızdaki abone numarasını yazın. Hangi tarifeden hangi tarifeye geçiş yapmak istediğinizi yazın yeterli. Örneğin Tek terimli üç zamanlı Mesken (AG) tarifesinden Tek terimli tek zamanlı Mesken (AG) tarifesine geçmek istiyorum.
Hocam merhaba tekrar önemli birsey soracağım size kafama takıldı siz bilirsiniz
Buraya attığım fatura resminde T olan toplam
Tüketim Tek zamanlı olanmi?
Eğer öyleyse ben az önce sayacin resmini çektim
Oradaki degerlerle uyuşmuyor!
Benmi faturada göremedim sayaçtaki T değerini
Fstura Resmine bakıp karsilastirirmisiniz

Ekli dosyalar

• 20210326_091848.jpg
    20210326_091848.jpg
    186.9 KB · Görüntüleme: 8
Hocam merhaba tekrar önemli birsey soracağım size kafama takıldı siz bilirsiniz
Buraya attığım fatura resminde T olan toplam
Tüketim Tek zamanlı olanmi?
Eğer öyleyse ben az önce sayacin resmini çektim
Oradaki degerlerle uyuşmuyor!
Benmi faturada göremedim sayaçtaki T değerini
Fstura Resmine bakıp karsilastirirmisiniz
Evet bir anormallik var. Sayaçla fatura uyuşmuyor.

Eğer sayaç sizinkiyse eminseniz firmaya bildirin.

Bizim sayaç hocam sayacın şarterını kapatınca elektrık kesılıyor
O zaman firmaya bildirin. Sayacın bütün ekranlarının fotoğrafları paylaşırsanız bakalım sonra haber verin.

Bütün ekranlarının derken hocam?
T1 t2 t3 demi resımlerını çekeyım
Evet. Bakalım onların durumu nedir. Diğer dairelerin sayaçlarına ulaşabiliyorsanız onların değerlerini de kontrol edin. Bir karışıklık olmuş gibi gözüküyor. Faturanızda sayacınızın markası ve seri numarası yazar. Sayac ekranlarından birisinde de yine sayacın seri numarası yazar. Bakın bakalım eşleşiyorlar mı?
Gönderdiğiniz fotoğrafta sayacın seri numarası yazıyor ama bulanık çıkmış. 14142703 yazıyor sanki sayacın üzerinde ama faturada 14142708 yazıyor. Eğer sayacın üzerindeki rakamı doğru okuyabildiysem sizin sayaçla başkasının sayacı karışmış gibi gözüküyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,438
Kullanıcılar
451,990
Son üye
selahattink0c

Yeni konular

Geri