elektrik saati sayaç sıfırlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu kadar basit olsa herkes istediği gibi sıfırlardı..
bence bu uygun olmayacak bir iş ..
o kadarda basit olmamalı......
herkes resetlese keban neyapar sonra ;D

ferit arkadaş
öncelikle ilgine teşekkür ederim
bu bir kullanılmış saat sadece sıfırlanırmı onu oğrenmek istedim.
benim burda art niyetim yok.
zaten bütün mühürler açıldı başka şeylerde kullanma şansım yoktur.
elimdekini kullanayım dedim galiba olmayacak.

sıfırlan mıyor ise sıfırlanan bana bir sayaç markası söyleyin onunla

deneme hesaplama işini yapayım. zaten fazla bir fiyat tutmaz sannedersem

220 v luk monofaze sayaç markası sıfırlanabilen varmı .?

sevgili sos arkadaşım yazdıklarımı yanlış anlama ama bu iş zor
çünkü bu tür cihazlar üretilirken bu müdahale şansları pek olmayacak şekilde üretilir.ancak yetkili üretici belki belli şartlarda onun dışında müdahale edecek birini daha görmedim ben açıkçası sen en iyisi kendin bi wattmetre yap daha iyi olur
öbür türlü zor arkadaşım.

arkadaşlara ilginizden dolayı teşekkür ederim

bu konuda soru dan vaz geçtim başka sıfırlanan sayaç almak istiyorum.

başka sayaçla bu şekilde araştırmalarımı yapacağım.

kaçak elektrik kullanma fırsatcılara ödün vermemek için bu konuyu burda kapatmak istiyorum

saygılarımla

iyi günler.Digital sayaçların üzerinde birkaç işlem yaparak harcanan güçten daha azını gösterdiği konusunda duyumlar aldım nekadar doğrudur yapılabilirliği varmıdır.Yasal değil ama bu tip şeyler sadece merak ettim.

Daha önceki açmış olduğun konulardan hatırladığım kadarıyla çalıştığın fabrikada enerji maaliyetleri ile ilgili çalışma yapıyorsun.Artan elektrik gider fiyatlarıyla bunu tahmin etmek zor değil.Bu nedenle de ölçüm işlemine bir yerden başlama gayreti içerisindesin.Sana tavsiyem eğer makine bazında ölçüm yapman gerekiyorsa, bunları birer birer motorunu, pompasını vs.ini tek tek ölçerek yol alman hem uzun bir zaman alacaktır hem de sağlıklı sonuçlar vermeyecektir.Arkadaşlardan biri motor etiket bilgisinden faydalanmanı söylemiş.O da sağlıklı bir sonuç vermez.Çünkü motorun doğru seçilmesinden çalışma şartlarının uygun olmasına kadar bir çok parametrenin doğrulanmasını gerektirir.
Bana göre enerji analizörü ile bu işleri yaparsan, hem işletmedeki yük değişimlerine göre makinenin ortalama harcamış olduğu gücü yakalamış hem de verilerin değişimlerini anlık görmüş olursun.
Biraz maaliyetli bir iştir ama enerji iyileştirmelerine yönelik uygun adımlar atmanı sağlar.
Saygılarımla

arkadaşlar bence bu konuları geçelim.

ülkede bu kadar pahalı enerji tüketirken kötü niyetli insanların aklına fikirler sokmayalım..

bu işlerin kanuni yolları vardır.herkes faydalanabilir bu yollardan bu şekilde daha uygun diye

düşünüyorum.

moderatöre bu konuyu kapat  ve sil dediğim halde kapatmadı

benim için  sakıncalı geldi . neden kapatmıyorlar anlayamadım.

pişman oldum sorduğuma

siz arkadaşlardan ricam mesaj atarmısınız moderatöre kapatılması için

teşekkürler

sos ' Alıntı:
pişman oldum sorduğuma

siz arkadaşlardan ricam mesaj atarmısınız moderatöre kapatılması için

Konunun yoruma kapatılmasını istiyorsanız, konu içinde, kendi kendinize söylenmek yerine, bize özel mesaj atarak talepte bulunabilirsiniz.

Konu Kilitlendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,266
Kullanıcılar
451,676
Son üye
Maconear

Yeni konular

Geri