Elektrik tasarruf cihazı bağladım. Elektrik fazla geliyor dedi...

ben 3 gün önce radyoda dinledim yüz küsür lira fiyatı enerjiden %25 e varan tasarruf bakanlık onaylı diyordu ama hangi bakanlık onaylamış onu belirtmiyor, belki de sağlığa hiçbir zararı yoktur diye sağlık bakanlığından onay almışlardır her neyse ben merak ettim verilen numarayı aradım bir bayan çıktı hatlar çok yoğundu herhalde aşırı talepten ki benden numaramı istedi ve biz size dönelim dedi.bir gün sonra yine bir bayan beni aradı ve direk cihazın satışına yönelik konuşmalar yapmaya başladı bende cihazın reklamından bahsettim gerçekten %25 tasarruf yapıyor mu? diye sordum cevabı şüphesiz evetti bende reklamdaki sunucu aynı zamanda elektrik dehası olan arkadaşın yayın esnasında sarfettiği sözleri tekrarladım diyordu ki; "cep telefonu 5 v ile sarj oluyor biz 220 prize takıyoruz 5v u ihtiyaç için kullanıyoruz 115v u israf ediyoruz bu cihaz işte bunu engelliyor" bayan arkadaş doğruladı ve bununla ilgili bakanlık onay belgelerinin olduğunu söyledi ben bu kanuya vakıf olmadıklarını belirtim ve yanlış tanıtım yaptıklarını söyledim ve bakanlığın bu olaya belge vermeyeceğini tahmin ettiğimi varsa böyle bir belgenin tarafıma bir faks yada mail ile ulaştırmalarının mümkün olup olmadığını sordum ve yetkili mühendislerinin benimle diyaloğa geçeceğini onay belgesininde tarafıma iletileceğini söyledi konuşmamız sona erdi. ve hala bekliyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hadi bunlar işlerini güzel yapıyor milleti dolandırıyor anlamadığım yetkililer neden bunları hala görüp engellemiyor ceza vermiyor.

"Özürü kabahatinden büyük" şeklinde söylenen bir söze istinaden yapılan bu ikna edici açıklama, bir o kadar da mantıksız ve saçma olmuş açıkçası.Yani cep telefonu adaptörünün trafosunun "220 volt,ac.-5 volt dc." dönüşümünü,akıllara ziyan ve açıklaması çok saçma olan taraflara çekmek,hiçbir şekilde etik olarak açıklanması mümkün değildir.Kelime oyunları ve cambazlığı yapılarak kişisel çıkar,pay sağlamaya çalışmak hiç de etik değildir.Dolandırıcılığın kılık değiştirip de,insanlara şirin gösterilmeye çalışılmasından başka bir şey değildir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı; geçenlerde ismi geçen çok sayıda şirketi mercek altına alıp,yüklü miktarlarda da idari para cezası verdi bildiğiniz gibi.Bu tür firmalara itibar etmeyiniz.Saygılarımla.

Tebrikler! 200 bin lira ceza aldnz... - Hrriyet EKONOM

hadi bunlar işlerini güzel yapıyor milleti dolandırıyor anlamadığım yetkililer neden bunları hala görüp engellemiyor ceza vermiyor.
neden yetkililer uyanacak diye beklersiniz o yetkililer zaten uyanık işin ucunda rant var hepsi anlaşmalı balık baştan kokar o cihazlar sayesinde bedaş'ın kasasına extra giren para paylaşılıyor burası siyaset yeri olmadığı için anlatamam ne dolaplar döndüğünü

neden yetkililer uyanacak diye beklersiniz o yetkililer zaten uyanık işin ucunda rant var hepsi anlaşmalı balık baştan kokar o cihazlar sayesinde bedaş'ın kasasına extra giren para paylaşılıyor burası siyaset yeri olmadığı için anlatamam ne dolaplar döndüğünü

Hocam çok merak ettim şimdi neler döndüğünü ...

AYEDA'tan elektrik tasarruf cihaz aklamas - Hrriyet EKONOM
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ), 'elektrik tasarruf cihazı' adı altında satılan cihazlarla hiçbir ilgisinin olmadığını bildirdi. AYEDAŞ, mesken tarifesinden elektrik kullanan abonelerin bu cihazlar sayesinde herhangi bir tasarruf sağlayamayacağı uyarısında da bulundu..
Devamı gazetede..

hikaye hikaye hiç bir mantığı yok............

öncelikle böyle güzel bir forum için teşekkür ederim.. çok faydalandım şimdiye kadar.
Bu tasarruf cihazlarının tamamen para tuzağı oldugu belli

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri