Elektrik tasarruf cihazı

Sevgili yurtalan,bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıp.Yalnız burada kusurunuz sanırım yazdığınız yazıyı göndermeden 1 defa bile olsun okumamak.Kapasitif reaktif bir yükü arttırmakla,aktif yüke etki edemezsiniz.Anca endüktif reaktif yükü azaltırsınız ki,sayacınız aktif sayaç olduğu sürece bundan da etkilenmeyeceksiniz.En azından da,bilginizin az veya hiç olmadığı konularda dahi,şu forumda bu kadar insan bu konuyu tartışmış,acaba ne için uğraşmışlar diye bir baksanız,size faydası olacağını düşünmekteyim.İyi çalışmalar,saygılar.

Not:Yukarıda yazdıklarımla size herhangi bir suçlama niyetinde değilim ki,bırakın bu konuda eğitim almamış insanları,bu meslekte çalışan,kendini üstün,herşeyi bilen zihniyette gören birçok insanın şu tasarruf cihazı denen saçmalığa inanmaktan öte savunmaya geçtiğini ne yazık ki görüyoruz.Güleriz ağlanacak halimize..

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar, 3 ph 380 v 4.4 kw 0.89 cos f etiketli klima kompresorüne sabit kompanzasyon (yani motor r-s-t uçlarına paralel bağlamak suretiyle)yapmak istiyorum kaç kvar kondansator uygulamam gerekir?

Merhaba arkadaşlar, 3 ph 380 v 4.4 kw 0.89 cos f etiketli klima kompresorüne sabit kompanzasyon (yani motor r-s-t uçlarına paralel bağlamak suretiyle)yapmak istiyorum kaç kvar kondansator uygulamam gerekir?

2kVAr bağlayın:

cosfi1=0,89 tanfi1=0,5123
cosfi2=0,999 tanfi2=0,0447
Qc=P.(tanfi1-tanfi2)
Qc=4,4.(0,5123-0,0447)
Qc=2,05kVAr

2,5kVAr bağlarsanız eğer fazla gelen 0,5kVAr'lık kısım %11 kapasitif yazdırır:
0,5/4,4=%11

Herkese meraba. Forumdaki yazılanları okudum ve dayanamayıp üşenmeden üye oldum. Elektrik bilgim fazla yok. Kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın elektrik tasarruf cihazı tasarruf sağlıyor. İster inanın ister inanmayın. Aldım eve getirip taktım. Aylardır kullanıyorum ve faturam 30'dan 21'e düştü. Gök gürlemesinde bile şarteli kapatıyor. Gözümle gördüm. Çok denedim ve evet tasarruf sağlıyor. Reklam olmasın diye yazmıyorum markasını. İsteyen arasın sorsun anlatayım her şeyi yardımcı olurum 0 505 214 84 68

Herkese meraba. Forumdaki yazılanları okudum ve dayanamayıp üşenmeden üye oldum. Elektrik bilgim fazla yok. Kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın elektrik tasarruf cihazı tasarruf sağlıyor. İster inanın ister inanmayın. Aldım eve getirip taktım. Aylardır kullanıyorum ve faturam 30'dan 21'e düştü. Gök gürlemesinde bile şarteli kapatıyor. Gözümle gördüm. Çok denedim ve evet tasarruf sağlıyor. Reklam olmasın diye yazmıyorum markasını. İsteyen arasın sorsun anlatayım her şeyi yardımcı olurum 0 505 214 84 68

senin durumun tamamiyle PSİKOLOJİK :D

şimdi bu kadar teknik eleman yanlış biliyor sayaçların nasıl ölçüm yaptığını bilmiyorlar yani yazdıklarınız resmen reklam kokuyor.

selam sayın wipeoutx.forumunuzu yazalı 1 yıl olmuş ama ben genede bişeyler eklemek istedim.tekniker bir insan olarak bende işyerimde bi süre önce 3 5 adet değişik değerlerde kondansatörle deneme yaptım iç direnç değeri olmayan almaçlarda farklı rezistans gibi neredeyse kısa devre görünen almaçlarda farklı değerlerde kondansatör kullanarak % 15 lere varan bi amper düşmesini gördüm.dükkanımın sigorta kutusunda bi ampermetre ile bunu takip ettim.örneğin 5 floresan yanarken 0.8 amper gösteren ampermetre,herhangi bir prize direk bağladığım 220 volt 2 mf değerindeki bi kondansatör ile 0.66 ya düştü.deneyin sizde görüceksiniz.tam olarak 2 mf olmayabilir değer şu an tam hatırlamıyorum ama.fakat şöyle bir durum var.bütün lambaları kapattığımda bu sefen kondansatör kendi amper çekmeye başlıyor:D
bunu önlemek içinde sanırım ufak bi devre yapıp piyasaya tasarruf cihazı diye sunulmuş.
ne dersiniz bu duruma bilmiyorum ama yazdıklarım yaşadıklarımdır
iyi günler

Son düzenleme:
tamamiyle kandırmaca ne yazıkki fen adamı olmayan son kullanıcıyı yani elektrik bilgisi olmayan insanları kapsıyan bir uygulama.Elektrik mühendisleri odası bu konu ile ilgili bir dava açtı.Bence bu konunun basına yansıtılması gerekiyor ama yansıtılmıyor...

hammuhemtek birincisi ukalalık etmenizin size faydasın yok.ikincisi okumasını öğrenin önce .ben yazdıklarımda tasarruf ettim diye bir cümle kurmadım.

Forum istatistikleri

Konular
129,136
Kullanıcılar
451,471
Son üye
ZAA

Yeni konular

Geri