Elektrik Tesisatları Uygulama Sorunları

Bu canlıların şöyle bir özelliği var.
Burunlarının girdiği her yere girebiliyorlar.
Yani bu hayvan önce burnunu deliğe sokar. burnu geçiyorsa vücudunun tamamı geçer.
Her zaman kanalizasyonda yaşarlar.
Bu bilginiz de doğru değildir, doğrusu; fareler ve kediler kafası geçen her delikten geçebilir!

Bir de resim hakkında biraz detay vereyim, nesnelerin konumu uzaklığına bağlı olarak öndeki olan daha büyük görünür perspektif nedir diye bakabilirsiniz.
1580638430119.png

Direklerin boyu aynıdır!

1580638494482.png

Bu teknik göz yanılsaması oalrak da algılanabilir ve 2 boyutlu resimlerde de işe yarar bu sayede bir çok yaratıcı kare çekilmiştir. Bir referans olmadan birinin boyunu veya bir nesnenin hacmini bilemeyiz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu bilginiz de doğru değildir, doğrusu; fareler ve kediler kafası geçen her delikten geçebilir!

Bir de resim hakkında biraz detay vereyim, nesnelerin konumu uzaklığına bağlı olarak öndeki olan daha büyük görünür perspektif nedir diye bakabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 61149
Direklerin boyu aynıdır!

Ekli dosyayı görüntüle 61150
Bu teknik göz yanılsaması oalrak da algılanabilir ve 2 boyutlu resimlerde de işe yarar bu sayede bir çok yaratıcı kare çekilmiştir. Bir referans olmadan birinin boyunu veya bir nesnenin hacmini bilemeyiz.
Bu konuyuda yanlış bir yorumla tamamladınız :)
Teşekkür ederim :)
Kahkaha atasım var şu anda.

Ben elektroniği bıraktım artık fare işine gircem bu iş daha iyiymiş :)
perspektif teknikleri üzerine de bir çalışma yapmak lazım :)
İlkokul resim dersinde öğretmişlerdi :)
Birde bu fareyi izleyelim bakalım. :)
https://www.mynet.com/farenin-gectigi-yere-bakin-2554000-myvideo

https://www.izlesene.com/video/fareler-kucuk-deliklerden-gecmeyi-nasil-basarir/10184097
Önüne gelen video yapar oldu da her söyldiğini doğru mu kabul edeceğiz ... Videoları izlemedim bile! Fare iskeleti üzerinden kafatasının resmini indirin ve burun kısmını işaretleyip ekler misiniz, sanırım anlaşabilmemiz için bu yöntem şart.

Ben foruma giriş yapamıyorum.
Sıkıntı nedir.
dünden bu yana foruma girmek için iki saat uğraşıyorum.
Fare işini boşver şimdilik bu foruma neden giremiyorum onu hallet sie zahmet @by_lent usta :)

Önüne gelen video yapar oldu da her söyldiğini doğru mu kabul edeceğiz ... Videoları izlemedim bile! Fare iskeleti üzerinden kafatasının resmini indirin ve burun kısmını işaretleyip ekler misiniz, sanırım anlaşabilmemiz için bu yöntem şart.

sayın by lent videoları izlememeniz büyük isabet. hele o son video var ya...

61179

Bu fareler üzerinde deney yapmasam beni bile kandırıcak bilgiler sunmanız beni şaşırtmıyor.
Lağım faresi ile sıçan yada fareyi karıştırdığınız belli oluyor.
Bu lağım fareleri organize bir şekilde hareket eder.
Yiyecek birşey buldular mı diğerlerine haber verirler.
Saniyeler için yüzlerce lağım faresi toplanır.
Neyse ben bu konuda sizi inandırmaya çalışmaktan vaz geçtim.
Elbet birgün karşılaşma şansınız olur bu yaratıklarla.
İnsanlardan daha zeki olduklarını iyi biliyorum.
İnsan dna sına en yakın yaratıklardır.
Bir de domuzlar var tabi insan dns na yakın olan :)
Resimleri paylaşılmış olan elektrik ile ilgili resimler kesinlikle doğrudur.
@by_lent bu konu elektrik tesisatı ile ilgili bir konuydu. Verdiğim bilgilerde doğrudur.

Ben elektroniği bıraktım artık fare işine gircem bu iş daha iyiymiş :)
perspektif teknikleri üzerine de bir çalışma yapmak lazım :)
İlkokul resim dersinde öğretmişlerdi :)
Birde bu fareyi izleyelim bakalım. :)
https://www.mynet.com/farenin-gectigi-yere-bakin-2554000-myvideo

https://www.izlesene.com/video/fareler-kucuk-deliklerden-gecmeyi-nasil-basarir/10184097
İlkokulda ... :oops:o_O, tabi şaşırmamak gerek eğitim aldığın süper "özel" ilkokulda eğitim almışsındır! Bu forumda her türden hoca-öğretmen olduğuna inanıyorum hatta samimi ilk okul öğretmeni arkadaşım var, müfredatı sordurabilirz.

Şu
İlkokulda ... :oops:o_O, tabi şaşırmamak gerek eğitim aldığın süper "özel" ilkokulda eğitim almışsındır! Bu forumda her türden hoca-öğretmen olduğuna inanıyorum hatta samimi ilk okul öğretmeni arkadaşım var, müfredatı sordurabilirz.
Kendimi nasıl hissediyorum biliyormusunuz @by_lent
Bu resim burada karşılaştığım olayı özetler belki :)

Ekli dosyalar

• iş güvenliği önemli.jpg
    iş güvenliği önemli.jpg
    39.5 KB · Görüntüleme: 14
Harici alanda yaygınlaşmaya başlayan, çok tehlikeli uygulama hatalarından birisi de Dahili kabloların dışarıda ve korunmasız kullanılmasıdır. Böyle uygulamalarda bağlantı uçları da genellikle yalnızca bantlanarak açıkta bırakılır. Harici Yer Altı uygulamaları için NVV (YVV) kabloların kullanılması gerekir.

Ortama uygun kablonun kullanılmaması ve yetersiz korumanın oluşturacağı riskler:

-Dış etkenlerden dolayı kabloda hızlı deformasyon oluşması,
-Deformasyona bağlı iletken kısımların açığa çıkarak canlılar için tehdit oluşturması,
-Çocukların müdahalesine açık hale gelmesi,
-Kablo borularının içerisine su girip istemsiz arızaların gelişmesi vb.

Aşağıdaki görselde Dış Ortamda NYAF kablo kullanıldığı görülmektedir.

Hatalı uygulama örneği:

IMG_20200219_142417[1].jpg

IMG_20200219_142451[1].jpg

IMG_20200219_142512[1].jpg

Diğer bir yanlış uygulama, Dış Ortamda kullanmak üzere hazırlanan Beton Borusu'nun hatalı yapılmasıdır.

Bu tür uygulamalarda oluşabilecek riskler:

-Boru atılırken, Betonun Statiğine de zarar vermeyecek biçimde olabildiğince içeriye yerleştirilmesi gerekir. Şöyle bir örnek vermek gerekirse; Beton Borusu, vücudun Atar damarlarına benzetilebilir. Atar damarların derinin daha alt katmanlarda olması, onları dışarıdan gelebilecek hasarlara karşı görece güvenli bir pozisyonda tutar. Aynı şekilde Beton Borusu'nun da kabul edilebilir sınırlarda dışarıdan gelebilecek hasarlara karşı betonun daha alt katmanlarından geçmesi gerekir (Dahili Beton Borusu uygulamaları, yüksek noktalardan geçtiği için görece yüzeye daha yakın olabilir),

-Yapı'nın oturması sürecinde, yüzeye yakın olan borular sıvanın veya benzer malzemenin yüzey direncini zayıflatıp çatlamalara neden olabilir, sıva veya benzeri malzemenin dağılmasına ve Boru'nun açığa çıkmasına neden olabilir,

-Derin olmayan delme işlerinde Boru'nun ve Kablo'nun delinme riski artar (derin delme işlerinde Boru ve Kablo'nun delinme riski daima vardır) vb.

Hatalı uygulama örneği:

IMG_20200219_142310.jpg

IMG_20200219_142317.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20200219_142310[1].jpg
    IMG_20200219_142310[1].jpg
    536.2 KB · Görüntüleme: 1

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,577
Kullanıcılar