Elektrikli Isıtıcılar

En ucuz DeLonghi TRD1025 Isıtma sistemi Fiyatları - Isıtma sistemleri fiyat
oda termostatı ve güvenlik termostatıda var.yorum olarak ancak yabancı sitelerde bulabildim çabuk ısıttığını söylüyorlar. onlarda reklamcımı bilemem.
bunun gibi yağlı radyatör ısıtıcılar hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa ona göre almayı düşünüyorum (alan yaklaşık 20-25m2)

Ürün bildiğimiz 2000W yağlı radyatör. 15-20 m² lik bir odayı ısıtabilirsiniz. Fakat çabuk ısınmasından bahsetmişsiniz böyle birşey mümkün değil. Genelde yağlı radyatörlerin gövdesinin ısınması bile 10-15 dk sürer 20-25 m² lik bir odayı 1 saatten önce ısıtması pek mümkün değil. Hızlı ısıtma yapılması gereken durumlarda uygun değil. Örneğin eşlerin çalıştığı gündüzleri evin boş olduğu bir evde akşam gelip ısıtıcıyı açıp ısınmak için uygun değil.

Arkadaşlar elektrikli ısıtıcılar bazen mecburiyet olarak kullanılıyor bazende bir tercih olabiliyor.Benim fikrim , vekta hava sirkülasyonu yaparak ısıtıyor, ısı geçişgeni olarak metal kullanıyor, ufo ise infrared olduğundan ışın ısıtması şeklinde. Biri baş ağrısı yapar diğeri boğazda kuruma. %80 tasarruf da külliyen yalandır. Alırken ekonomik düşünmek , yalıtım konusuna yatırım yapmak daha önemli.

Elektrikle ısınmak Türkiye Şartlarında mümkün değil.Hızlı ve bilinçsiz kentleşme sonucu her yer betonarme bina ve hiç bir yalıtım yok.Elektrik şebekeleri desen ihtiyacı zarzor korşılıyor, böyle giderse yakında karşılayamacak.

İzmirde havalar 2-3 gündür soğuk oluyor ve evlerde sobalar daha kurulmadı.Dün akşam bayağı soğuktu ve malum herkes elektriiğe yülendi.Bunun sonucu bir ara ampüllerde gözle fark edilir bir farlılık vardı önemsemedim ve kısa süre sonra düzeldi.Daha sonra saaat bayağı ilerleyince bilgisayar monütöründe ve hoparlöründe farklılıklar issetim ve şebekeyi bir ölçeyim dedim,ölçtüğüm değer 240 V idi .Demekki tedaş gerilim düşümüne engel olmak için trafo kademesini yükseltmiş.

Demek iştediğim kısacası elektrikle ısınmak Türkiye şartlarında verimsiz, pahalı ve en önemlisi Şebeke buna müsait değil.

Sayın mesterado vekta artık üretilmiyor.

arkadaşlar iyi günler.

ufo 1800-3000 w uzaktan kumandalı olanından aldım. tv panasonic plazma var. ikisi aynı anda çalıştığında tv arkasından cızırtı sesi geliyor. ufo yu kapatınca ses gidiyor. neden böyle yapıyor acaba. ufo nun termostadının olmasından dolayı yapıyor olabilirmi ?

(sanırım voltajı oynayıp 1800w - 3000 w arasında ısınma sağlanıyor)

arkadaşlar iyi günler.

ufo 1800-3000 w uzaktan kumandalı olanından aldım. tv panasonic plazma var. ikisi aynı anda çalıştığında tv arkasından cızırtı sesi geliyor. ufo yu kapatınca ses gidiyor. neden böyle yapıyor acaba. ufo nun termostadının olmasından dolayı yapıyor olabilirmi ?

Aynı prizden üçlü grup priz ile bağlıyorsanız eğer, bir de farklı prizden deneyin.

arkadaşlar iyi günler.

Kumandalı modellerde termostat yok. Triak ile kırpma yaparak 1800 den 3000e kadar gücü ayarlıyor. Sesin 2 sebebi olabilir.
1 . Triakın kırpması yüzünden olabilir. Sebep buysa şunu deneyin. Cihazınız 5 kademeli 1. kademeden başlayarak teker teker kademe artırın. Eğer kademe arttırdıkça ses azalıyorsa (yani 1. kademede çok ses 5. kademede az ses) sorunun sebebi Triaktır. Prizi değiştirsenizde başka odayada taksanızda sorunu gideremezsiniz. Çünkü sonuçta aynı nötrü kullanıyor. İlle de bu sorunu aşmak istiyorum diyorsanız cihazınızı termostatlı modelle değiştirin.
2. Eğer kademeler arttığında ses azalmıyorsa sorun rezistansın oluşturduğu manyetik alan olabilir. Bunun triakla alakası yoktur. Ayrıca bu sorun termostatlı modeldede yaşanır. Sorun buysa ısıtıcıyı tv den uzaklaştırmanız sorunu çözer.

Kumandalı modellerde termostat yok. Triak ile kırpma yaparak 1800 den 3000e kadar gücü ayarlıyor. Sesin 2 sebebi olabilir.
1 . Triakın kırpması yüzünden olabilir. Sebep buysa şunu deneyin. Cihazınız 5 kademeli 1. kademeden başlayarak teker teker kademe artırın. Eğer kademe arttırdıkça ses azalıyorsa (yani 1. kademede çok ses 5. kademede az ses) sorunun sebebi Triaktır. Prizi değiştirsenizde başka odayada taksanızda sorunu gideremezsiniz. Çünkü sonuçta aynı nötrü kullanıyor. İlle de bu sorunu aşmak istiyorum diyorsanız cihazınızı termostatlı modelle değiştirin.
2. Eğer kademeler arttığında ses azalmıyorsa sorun rezistansın oluşturduğu manyetik alan olabilir. Bunun triakla alakası yoktur. Ayrıca bu sorun termostatlı modeldede yaşanır. Sorun buysa ısıtıcıyı tv den uzaklaştırmanız sorunu çözer.

ewet triaktan kaynaklanıyor. kademe saysı arttıkça ses azalıyor. peki bu triakın cihazlara bir etkisi olurmu sesten başka.yok olur derseniz değiştirecez mecburen.

çok teşekkürler.

Hayır bugüne kadar tespit edilmiş herhangi bir zararı yok.

20 25 m2 lik bir mekanın en iyi ısıtma sistemi katı yakıttır. ama bulunulan yerin baca sorunu v.s herhangi bir sorunu varsa ınfrared ısıtıcı tavsiye ederim.20 m2lik bir mekana 1600wlık infrared yeterlidir.25-30 m2 ise 1800w veya 2000w tavsiye ederim. ama elktrik faturasınıda göz önüne almak gerekir.1800 wattı ele alacak olursak.saatte:
1,8x0,3=0,54 tl yakar. 10saat kullanıldıgını varsayarsak 10x0,54=5,4tl ayda x30=162 2 ayda fatura geliyorsa x2 324tl termostatlı kullanım göz ardı edilmiştir bu problemde.
birde belirtmek istediğim bir şey var ufo markalaştı. fazla para ödemek markaya verilen bedeldir diğer markalarında göz önüne alınmasını tavsiye ederim.ufo reklam parasını müşterilerden çıkartmaktadır seıkon,kumtel gibi markalarıda tavsiye ederim.arızalarıda cok basit kendinizde yapabilirsiniz piyasada camı ve rezistansı 10ar lira olması gerek. ufo marka alıpta fazla para ödemeyin derim araştırın. bu arada vectada srdr X'in dediği gibi batmıştır.fazla ayrıntıya girmeye gerek yok.işin özeti en iyi ısıtma ve tsarruflu olan ısınma sobadır. yoksa ınfrared. aslında ınverter klimalar cıktı.interntten araştırırsanız m2 ye göre hangi güçteki klimanın hesabını cıkarabilirsiniz.ama klimalarda bilindiği üzere pahalı.

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,394
Son üye
ENESCAMUZCU

Yeni konular

Geri