Elektronik Balastın Sağlamlık Kontrolü

arkadaşım arızalı oldugunu biliyorumda bunun bi avometreyle yada daha degişik pratik bi kontrolu var mı onu ögrenmek istedim ama deneme yanılma yoluna devam

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım arızalı oldugunu biliyorumda bunun bi avometreyle yada daha degişik pratik bi kontrolu var mı onu ögrenmek istedim ama deneme yanılma yoluna devam

avometre ile çıkış voltajlarını ölçersiniz başka bir yoluda var ama özel bir cihaz gerekli. İnterv3 arıza tesbit sistemi. (Profesyonel arıza tesbit ekipmanıdır ve pahalı bir cihazdır.) ekranında grafiksel değerlere göre yorum yapılabilir ve kompanent sağlam yada arızalı denebilir. yorum yapılabilmesi için kompanent grafiklerinin bilinmesi gereklidir.

lambaların tümü titreme yapıyorsa balast içindeki varistör bozuktur kısa devre yap düzelir yada değiştir.

ilk önce prize bir alıcı takarsın sonra avometreyi amper kademesinde ac faz a seri girersin veya hiç uğraşma bir pensampermetre al kabloya tak sana göstersin tabi kısaca anlattım teffarruat var saygılar

şölede bişey mevcut elektronik balanstların bazıları çift çıkışlıdır tek florosanla yakamazsınız elinizdeki 2 çıkışlı ve tek lamba yakıyorsanız boşuna uğraşıyorsunuz demektir nerden anlıycaz derseniz 8 çıkışı mevcuttur.bilginize

Forum istatistikleri

Konular
129,182
Kullanıcılar
451,539
Son üye
mrh46

Yeni konular

Geri