eleman ihtiyacı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ze_tr

Üye
Arkadaşlar,

Daha önceden kamuda çalışmış olan ve kendisine karar verildiğinde atanma garantisi vere*me*yeceğim (malum bürokrasi ve atama kotası nedeniyle) ve yine kamuda çalışacak eleman arıyoruz.

Aslında ihtiyacımız biraz orta vade (bir kaç ay içerisinde) ve uzun vadede, o nedenle şimdilik bir CV bankası oluşturuyorum. İleride ihtiyaç duyuldukça tekrar değerlendireceğimiz şekilde CV ler saklanacaktır. Aradığımız temel özellikler:

Genç, dinamik, müspet (kötümser, karamsar, geçimsiz, ... olmayacak aksine hedefe giden yolları arayacak ve bulacak), eksikliklerini farkettiğinde kabul edip gidermek için gece gündüz çalışabilecek, ingilizcesi çok iyi olan, askerlik sorunu olmayan, ODTÜ, Hacettepe, Boğaziçi mezunları öncelikli değerlendirilecek ancak yabancı dili çok iyi ise başka üniversitelerden mezun olması seçimi etkilemeyecek, PMI standartlarında proje yönetimi ve kalite yönetim sistemleri konusunda deneyimli olanlar tercih edilecek

- İnşaat Mühendisi
- Jeoloji Mühendisi (zemin etütleri ve jeotektonik konularda deneyimi olanlar tercih edilecek)
- Elektrik Mühendisi
- Makina Mühendisi
- Fizik Mühendisi
- Kimya Mühendisi
- Meteoroloji (1 kişi)
- Avukat (ingilizcenin yanında başka dil bilen tercih edilir) (yalnız maaş konusunda bir bilgim yok, genelde kamuda parttime avukat çalıştırılıyor diye biliyorum)
- Ekonomist
- Sekreter :) (ingilizcenin yanında başka dil bilen tercih edilir, 1 kişi)
- halkla ilişkiler uzmanı
...

Varsa bana hemen CV göndersinler ( [email protected] ) .

CV de mutlaka referans ve bu referansların irtibat bilgileri olmalı. Bilgisayar becerisine Word, Excell yazılmamalı (bunlar zaten elzem), CV de fotoğraf bulunmalı.

İhtiyaç duyulacak eleman sayıları ve pozisyonlar henüz belirlenmedi. Organigram tasarımı sonucu netleşecektir.

Ayrıca ÖSYM aracılığı ile daha önce kamuda çalışmamış yaklaşık 5 kişi alınacak.

Çalışma yeri Ankara.

Devletin bir kurumunda çalışan bir arkadaş her halde bu ilanı yazan.
İyileri seçip torpil yapcaz desenize :)

devlet böle alım yapabiliyormu ilk defa gördüm
Böyle alım dediğiniz önceden kamuda çalışmış ve istifa etmiş kişiler veya kamunun herhangi bir yerinden başka bir yerine geçmek isteyenlerin ataması (eskiden kurumlararası tayin deniyordu) ise evet böyle alım yapılabiliyor her kamu kurumuna. Bakanlığın açıktan atama kotası ve atanacak yerde uygun kadro var ise Bakanlık onayı ile olabiliyor. Bu eskiden de vardı ve hatta daha kolay idi.

İlk cümleniz doğru. İkincisine torpil demeyelim de bu kişiler kriterlerimize uygun diyeceğiz. Yeterliliği meçhul kişilerin siyasi torpille atanmasından daha iyi değil mi?

firma kimliği hakkında neden herhangi bir ifade yer almıyor.

Keşke her torpil, bu şekilde niteliğe göre yapılsa(biz liyakat diyoruz buna ama neyse...).

Ze_Tr Üstadım bütün yakınlarına torpil yapmış, artık tanımadığı yabancılara torpil yapmak için kolları sıvamış...

Böyle düşünenlerden ALLAH razı olsun...

Keşke her torpil, bu şekilde niteliğe göre yapılsa(biz liyakat diyoruz buna ama neyse...).

Ze_Tr Üstadım bütün yakınlarına torpil yapmış, artık tanımadığı yabancılara torpil yapmak için kolları sıvamış...

Böyle düşünenlerden ALLAH razı olsun...
Katana Hocam, teşekkürler. Allah rızası için iyi bir şey yapalım istiyoruz. Kul hakkı geçmesin, iş ehline verilsin istiyoruz.

Kurum ismini vermek istemiyorum. O zaman liyakat yerine siyaset baskısı gelirse aracı olduğum insanlar beni sorumlu tutmasın. İhtiyaç duyan kurum şu an için önemli değil, Ankara merkezde bir kamu kurumu ve mühendis maaşı yaklaşık 2500 TL civarında.

ilginc bi yaklasım gercı artık devlet kurumlarıda ozel sektor gıbı oldu yakında işten kovmalarda baslar...

odtü boğaziçi hacettepe demişsinizde itü ,yıldız varken onları ne yapacaksınız anlamış değilim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular

Geri