Emi/Rfi İçin Ne Yapabilirim

Gece 2-3'den sonra duzeliyorsa komsularin calistirdigi cihazlardan suphelenebilirsiniz.

Aslinda deneyebilecegin basit bir sey var. Tasini taragini topla, bu tip sorunlar yasamayan bir arkadasinin evine git orda bir dene. Eger sorunla karsilasmazsaniz o zaman evinizde cok detayli bir calisma yapmaniz gerekecek.

Mesela ne deneyebilirsiniz?

AM FM radya bulun Once AM bandinda sonra FM bandinda evde saat 2-3 den once bir radyo calisitirin videoya cekin. Radyonun frekansini degistirirken videoya konusun.

Sonra bir de 2-3 den sonra ayni sekilde bir daha radyo yu calistirin. Videoya aldiginiz konusmalarinza gore frerkanslari bir daha dinleyin. Yayinda kaybolan bir yayin tespit edebilecekmisiniz onu arastiracaksiniz.

Mantik oyunlari oynayip sorunun kaynagini yakalarsin bir sekilde.

Toprak hatti cekmezden once durum neydi sonra ne oldu?

Her seyi goz onune alip sorgulayin.

Gece 2-3 den sonra sorunla karsilasmamaniz bana komsulardan suphelenmeyi aklima getiriyor.
Gece gec yatiyorlar ve garip sorunlu bir cihazi gece 2-3 den sonra kapatiyorlarsa ip ucu olabilir.

Internet baglantini Wifi ise kabloya cevirmek yada tersi denenebilir.

Denenecek cok sey var.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sorun evde bu kesin. PS5'i arkadaşın evinde denedim sorun yok, zaten ps5'ten sonra bilgisayarda da aynı oyunu denedim, orda da yaptı 10 dakika sonra.

Radyo işini denemeye çalışacağım.

Toprak hattından önce de vardı sanki yahu.

Denenecek o kadar çok şey var ki insanda güç kuvvet kalmıyor, şaka gibi. 2-3 haftaya kadar hiçbir şey yoktu birden başladı bu durum.

Peki, led ampul yerine, bu ampulerden mi tercih edeceğiz genel olarak.

https://www.n11.com/urun/robizstore...tre-kablo-gurultu-bastirici-azaltici-15499654

Buradaki ferrit filtreler işe yarar mı?

Denenebilir.

Su anda bilimsel bir deney yapiyorsun artik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…