En çok merak edilen şey?

kurumsal olmayan firmaların çoğunda bu hırs var canlı örneklerini gördüm,işsizlik olayına gelince bu olay hakkında yorum yapmak istemiyorum olay siyasi boyuta geçebilir ancak şu kadarını söylemeliyim sırf bu nedenle özelden kamuya geçen onlarca insan tanıyorum sanırım aklın yolu bir

Onu bunu bilmem o siyasi baskıları yiyen kamudaki arkadaşlarım, özelde patron baskısını yiyen arkadaşlarımdan çok daha iyi moral motivasyona sahipler . :)

Konu gerçekten yön değiştiriyor, kamu kurumlarındaki maaş ve çalışma şartları burda toplanmalı.

Yine de yöneticimize kısa bir cevap vermek istiyorum;
Teknolojinin gelişmesi vb. şeyler yazmışssınız ve sanırım siz de devlette birşey yapılmıyor düşünenlerdensiniz;
Bunu iki şeyle açıklamak istiyorum;
1.)Herkes ne zaman para için değil de teknoloji için çalışır bunun cevabı basit güzel bir hayatı olursa güzel hayatta ancak bazı maddi ve manevii ihtiyaçların karşılanmasıyla olacaktır işte bundan dolayı avrupada teknoloji aldı başını gitii
2.)Devletteki adam çalışmıyor derseniz de olmaz evinize elektrik gökten inmiyor veya hiç arızalanmıyor sanmayınız zaten özelde çalışanlarında kendini kabul ettirene kadar ne kadar yıprandığını herkes biliyor belki sayın yöneticimiz çok iyi bir üniversiteden mezundur veya zaten eğer yaşı doğruysa ki sanırım doğru onun zamanında gerçekten özelde mühendisin kıymetinin biliyorlardı bende o zamanlarda mühendis olmuş olsam devleti değil özeli seçerdim fakat zaten yöneticimiz bu zamana kadar da kendini piyasada tanıttırdığı için özelde rahat edebilir fakat bizler mezun olunca kimse bizi tanıyor olmayacak ve al sana 1500 diyecek sonrada ben gidip zevkle iş öğreniyorum olsun diye sevineceğim bu gerçekten olabilecek değil sizden ricam yorumlarımızı daha genele yönelik yapalım çünkü bazı şartlar kişiden kişiye değişiyor
Not:Amacım sadece kamuda çalışmayı düşünüp kpssye giren arkadaşlara hangi kurumu seçeceğini göstermektir ilerleyen zamanlarda bu kurumların lojman,kreş vb. sosyal yönlerini de paylaşacağım umarım onu paylaştığımda da aynı tartışmlar ve bu kısır döngü devam etmez
Saygılar.

Siyasi baskıya pek birşey diyemeyeceğim kısaca şu anki siyasilerden rahatsızsanız devlete gelmeyebilir ve şu anki siyasilerden daha acımasız ve torpillerin havada uçuştuğu özel şirketlerde çalışabilirsiniz

sayın selcukemm92 mesajımı iyi algılamamışşınız ve yanlış yorumlamamışşınız.devlette birşey yapılmıyor demedim vede demem asla yapılıyor.fakat devletin yapısı gereği teknolojik gelişmeler geç girmekte devlet kuruluşlarına buna en güzel örnek.devlet hastahanelerinde bir dönem tomoğrafi cihazı yokken özelde vardı ve bunu özel olarak iş haline getiren yerler vardı ve orada çekilirdi.
teknoloji takib etmek için çok fazla bir maddi güçede gerek yok aslında bence bu konuda yayın yapan dergiler ki bunlardan birisi bileşim yayıncılık tarafından yayınlanan 3e elektrik ve otomasyon gibi dergiler ki bunlar neredeyse 1 paket sigara parasına vede internet
Fakat en önemlisi bunları takip etmek icin insanın içinde heves olsun.

"Fakat en önemlisi bunları takip etmek icin insanın içinde heves olsun. " olay budur.

Evet bu kısımda haklısınız ne yazık ki biraz daha teknolojide yavaşız fakat bunu kim yavaşlatıyor ilerlemek bu kadar zor mu önce bunlarıda cevaplamak lazım bazen bazı şeyler istensede ne yazık ki yapılamıyor

"Fakat en önemlisi bunları takip etmek icin insanın içinde heves olsun. " olay budur.
Bu kısıma bende katılıyorum fakat bu heves bize bağlı çalıştığımız yere değil aslında çalıştığımz yere de dolaylı olarak bağlı rahat bir ortam değilse insanın içinden hiçbirşey yapası gelmiyor mesainin bitmesini 4 gözle bekliyor hale geliyor :)

Şantiyede 7 gün günde 12-14 saat çalışan kişide afedersiniz ne teknoloji takibi nede insani ihtiyaçlarını bile karşılayacak hal kalmaz. Daha türkiyedeki özel sektör haftasonu kavramını anlayamadı, cumartesinin niye tatil olması gerektiğini çözemedi. Bazı devlet büyükleride çözememişti ya neyse :)

cumartesi niye tatil ki pazar günü de çalışın :) ne yazık ki durum bu bazı özel şirketlerde

Forum istatistikleri

Konular
128,901
Kullanıcılar
451,049
Son üye
storiesig

Yeni konular

Geri