En İyi Sensör Markası?

bence bandegrass en iyi sensör markasıdır

renk ayrımı söz konusu oldugu yerlerde ve hızlı çıkış vermesi gerekiyorsa kesinlikle keyence kullanmanızı tavsiye ederim kullanıcagınız pozisyona göre markalarda degişiklik gösterebili şahsi fikrim böyle

selam bence markadan önce kullanilacak sensörün tam olarak kullanim yeri kullanim sartlari tespit edilip ona göre tercih yapilmalidir encok yapilan yanlis bu ama marka derseniz ben encok balluf-smc-omron-sıemens kullaniyorum

Kesinlikle 12 den vurdunuz. :)

bence tam 12 değil çünkü ıp 67 koruma sınıfında olan ürünlerin bazılarında sızdırmazlığın gerçektende ıp 67 korumasına sahip olduğunu sanmıyorum çunkü bizde çıkan problemleri kendilerine gösterdiğimizde kendileri dahi şaşırıyor ha benim kullandığım sensörlerin çoğu sıck marka ama bazı uygulamaları sıck pahalı çözümler sunarken omronda yarı fiyatına çözüme ulaşıla biliyor şimdi yiğidi öldür hakkını yeme bazı uygulamalarımıda sıck hariç hiçbir marka çözemiyor bende omron ve sıck derim.

bence tam 12 değil çünkü ıp 67 koruma sınıfında olan ürünlerin bazılarında sızdırmazlığın gerçektende ıp 67 korumasına sahip olduğunu sanmıyorum çunkü bizde çıkan problemleri kendilerine gösterdiğimizde kendileri dahi şaşırıyor ha benim kullandığım sensörlerin çoğu sıck marka ama bazı uygulamaları sıck pahalı çözümler sunarken omronda yarı fiyatına çözüme ulaşıla biliyor şimdi yiğidi öldür hakkını yeme bazı uygulamalarımıda sıck hariç hiçbir marka çözemiyor bende omron ve sıck derim.

IP 67 standardı dünya üzerinde tanımlanmş, ürünler bu standartlara göre tes e tutulup sertifika alnıyor, sensör seçimide yanlış olabilir ama pahalı demek yanlış olur bence neye göre pahalı birde elma ile elma yı karşılaştırmamız lazım.Tamam bazı üst seviye ürünler pahalı oluyodur ama gerçekten çözümü için çok özel sensörlere ihtiyaç duyulabiliyor.Aslında uygulamaya göre bakmak lazım bide seçim de de hata olmuş olabilir.Zaten bunun en iyi test yolu saha şartlarında bakmak.

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,017
Son üye
Ozerbil

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri