bende katılıyorum sizlere arkadaşlar vede bu cihazlar gross marketlerde peynir ekmek gibi gidiyor ben arkadaşlarıma anlatana kadar ne çekiyorum bir bilseniz

arkadaşlar kompazasyon kondansatörlerinin gruba göre %kaç tölerans olaması lazım akım değerinin .örn 25 kvar kondansatör=...... akım olursa grup normaldir deriz yardımcı olursanız sevinirim

25 kvar lık bir kondasatör grubunun yük altında 5 kaç töleransla skım değerini ölçebiliriz arkadaşlar

:mad:arkadaşlar kondansatörleri yük altında iken ölçülen akım değeri kaç olursa o grubun normal olduğunu gösterir

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
:mad:arkadaşlar kondansatörleri yük altında iken ölçülen akım değeri kaç olursa o grubun normal olduğunu gösterir

Qc=1,73xUxIc formülümüz
25KVAr'lık grubun çektiği akımı bulalım.
25000=1,73x380xIc
Ic=38A yaklaşık çıkar kök3'ü tam alırsanızda 37,9A katalog değeride 36A'dir.
Şimdi gelelim kapasite kaybına;
Genel olarak ölçülen akımın %75 altında değişmesi gerekir denir. Bizde nominal akımın %10 düştüğü duruma bakalım yani nominal akımın %90'ı durumu.
Inx%90=38x0,9=34,2A
Bu durumda kapasitif güç;
Qc=1,73x380x34,2
Qc=22,48KVAr
Sonuç olarak 3kvar'lık bir kayıp söz konusu oldu hassas kompanzasyon gereken bir tesisten 3kvar önemli olabilir.Bunun kararını teknik eleman tesisine göre verir. Tüm kademe güçlerinde bu kapasite kayıplarının eklenerek arttığı düşünülürse kayıp daha ciddi bir değere ulaşır.

Bu energy saver işi bana sadece ups te yaradı :D Aküye geçtiğinde daha çok dayanması için almıştım güç kaynağımın pfc si olmadığı için. Fena değil :D

selam bu Gnergy Tasarruf Kutusu hakkında şöyle diyebilirimkiii oldukça faydalı arkadaşlarr yan komşum kullandı ve 2 fatura dönemi inceledik hakikaten tüzde 25-30 indirim oldu. üstelik arkadaşım aldığında 120 lira civarında iken şimdi 60 tl civarı fazla pahalı olanlara gerek yok kanal d shopng den aldı ve bende sipariş verdim. gönül rahatlığında kullansınlar tasarruf etmek isteyenlerr...

selam bu Gnergy Tasarruf Kutusu hakkında şöyle diyebilirimkiii oldukça faydalı arkadaşlarr yan komşum kullandı ve 2 fatura dönemi inceledik hakikaten tüzde 25-30 indirim oldu. üstelik arkadaşım aldığında 120 lira civarında iken şimdi 60 tl civarı fazla pahalı olanlara gerek yok kanal d shopng den aldı ve bende sipariş verdim. gönül rahatlığında kullansınlar tasarruf etmek isteyenlerr...

Enerji tasarruf cihazı adı altında satılan ürünlerin alayı palavradır,vatandaşı dolandırmaya yöneliktir. Üçkağıda gelmeyin,dolandırılmayın sonra çok pişman olursunuz...

asagıdakı linki tıklamanızı tavsiye ederim.
https://www.kontrolkalemi.com/forum...lektrik-tasarruf-cihazı-dolandırıcılığı.1366/

selam arkadaşlar ben şu Gnergy Tasarruf Kutusu hakkında görüşlerimi belirteyim istedimm. ilk önce bende tedirgin dim ancak yan komşumda deneyince korkularım gitti .gerçekten faydası var bu cihazların ... bende sipariş verdim . üstelik şimdi 60 tl civarı kanal d shopig de tasarrufu düşünenler alsın derim.. haa piyasada 300 tl ye kadar var. bence gerek yok bu markayı denedik çoook güzelll

tamamda tasarruf diyorsunuz da bence saçmalıktan başka bişey değil bu dediğiniz kadar tasarruf yapsa peynir ekmek gibi paylaşılır aldıysanız aın cihazın içine bir bakın derim ev için yapan firma fabrikalar içinde yapar haksızmıyım arkadaşlar

Enerji tasarruf cihazı üreticilerine sesleniyorum cihazınızın konutlarda enerji tasarrufu yaptığını bana ispatlayın size söz veriyorum ürününüzün ömür boyu satış temsilciliğini yapacağım hemde 1kuruş ücret almadan bu kadar da büyük konuşuyorum...:D
HODRİMEYDAN...

selam arkadaşlar ben şu Gnergy Tasarruf Kutusu hakkında görüşlerimi belirteyim istedimm. ilk önce bende tedirgin dim ancak yan komşumda deneyince korkularım gitti .gerçekten faydası var bu cihazların ... bende sipariş verdim . üstelik şimdi 60 tl civarı kanal d shopig de tasarrufu düşünenler alsın derim.. haa piyasada 300 tl ye kadar var. bence gerek yok bu markayı denedik çoook güzelll

Arkadaş bırak evi bana fabrikada tasarruf sağlasın satıcının 7 sülâlesini ihya edecek kadar satın aldırmazsam bu mesleği bırakırım.

NOT:indüktif%9 kapasitif %0,5 (gaza gelipte indüktiften kurtarırım diyenler için.Yine de sevildiğinizi bilin)

Forum istatistikleri

Konular
129,131
Kullanıcılar
451,464
Son üye
bariskose625

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri