Enerji tüketimi

htemel

Üye
Merhaba arkadaşlar. Çin'den bir araç kamerası aldım. Bunun saatte ne kadar enerji harcadığını nasıl bulabilirim. Duruma göre 24 saat kayıtta kalacak şekilde kullanacağım

Üzerinde birşey yazmıyor. Firmaya sordum. Oda hiç ölçüm yapmadık diyor.

12 volt dc hatta multimetrenin dc akim olcme kademesinde seri baglanti yaparak olcebilir siniz. Hatta araya girmelisiniz.

HAyırlı olsun, yanındaki kitapçığa göz atın teknik değerler yazıyordur, bunlarda ayrıca hareket sensörü mevcut diye biliyorum hepsini içeriyor mu tartışılır.

HAyırlı olsun, yanındaki kitapçığa göz atın teknik değerler yazıyordur, bunlarda ayrıca hareket sensörü mevcut diye biliyorum hepsini içeriyor mu tartışılır.

Işin kötüsü kitapçığı yok.
12 volt dc hatta multimetrenin dc akim olcme kademesinde seri baglanti yaparak olcebilir siniz. Hatta araya girmelisiniz.
Elimde multimeter var. Kabloyu kesip kestigim kablonun bir ucuna + diğer ucuna - bağlayarak mı yapmalıyım. Yanlış birşey yapmamk adina.

Yada pense multimetre isimini görür mü.

Siz once aldiginiz urunun eriketini marka modelini ekleyin internetten bakalim bekli yazmislardir. Kesip bicmeden once.

Siz once aldiginiz urunun eriketini marka modelini ekleyin internetten bakalim bekli yazmislardir. Kesip bicmeden once.
Jado d330 cift Kamera

Aşağıdaki linkte park modu kablosunun üzerinde 2.1a yazıyor. Bu saatte 2.1a tüketim yapıyor.
Teknik verilerinde

Çıkış Gücü: 5V,2A,10W yazıyor.

24 saat kayıt için en az kaç amperlik bir güç kaynağı gerekiyor.

https://tr.aliexpress.com/item/33010296402.html?spm=a2g10.12010612.8148356.5.65e7207cEdPBWX

Son düzenleme:
Ürün Çin malı olunca firmanın kendi sayfasında bile broşürünü bulamıyorsun.

Amper ölçümünü anlatmam gerekirse aşağıdaki gibi ölçü aletinizi akım ölçme kademesinde + kablonun arasına resimdeki gibi girmelisiniz. Resimde lamba yerine kameranızın olduğunu düşünün.

KAmeranın kablosu usb şeklinde ise kesmeden de ölçüm yapabilen ara aparatlar var.

Kolay gelsin.

amper_olcumu.JPG

Ürün Çin malı olunca firmanın kendi sayfasında bile broşürünü bulamıyorsun.

Amper ölçümünü anlatmam gerekirse aşağıdaki gibi ölçü aletinizi akım ölçme kademesinde + kablonun arasına resimdeki gibi girmelisiniz. Resimde lamba yerine kameranızın olduğunu düşünün.

KAmeranın kablosu usb şeklinde ise kesmeden de ölçüm yapabilen ara aparatlar var.

Kolay gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 66631
Teşekkürler hocam.

Forum istatistikleri

Konular
128,951
Kullanıcılar
451,139
Son üye
selvioguz

Yeni konular

Geri