Enkoderli Step mi ? Servo Motor mu ?

Ben sadece cnc yapmak için almadım. Biraz servo sistemlerle ilgili çalışma yapmak için almıştım. Bunun yanında delta plc, encoder vs. de almıştım. Ama evde içişleri bakanı izin vermiyor yayıntı yapmama ☺ Uygun zaman ve zemin bulduğumda ilgileneceğim.

Enkoderli step motor sürücülerini deneyen varmı.?
Avantajı nedir?
Adım kaçırınca haberimiz mi oluyor, adım kaçırmayı mı önlüyor?
Yada motorun mekanik toleranslarından oluşacak hatayı mı iyileştiriyor?

Enkoderli step motor sürücülerini deneyen varmı.?
Avantajı nedir?
Adım kaçırınca haberimiz mi oluyor, adım kaçırmayı mı önlüyor?
Yada motorun mekanik toleranslarından oluşacak hatayı mı iyileştiriyor?

aynı servo gibi motorun adım atamasını engelliyor atladığı adımı sayıyor falan hala motor adım atacak olursa hata vererek duruyor

@KAZIMUGUR un arşivinden hatırlıyorum, aynı arşive mi sahipsin @asenyurt aramayla mı buldun acaba? Bu arada Kazım Ustayı anınca hala haber yok var mı gören sesini duyan?

arkadaşlar merhaba linkteki gibi kapitone makinesi yapmak istiyorum işin doğrusu hiç de cnc yapmadım bu makinada servo motor olmazsa olmaz mıdır step motor da iş görürmü dikiş makinesinin üst ve alt mekik kısmına farklı motor bağlanıyor özellikle bunların senkronize çalışması gerekiyor yoksa iğne kırar servolar çok pahalı step kullansak olurmu sonuçta 4 adet motor kullanılıyor oda baya para tutuyor. ne dersiniz

Düz step bu işe gelmez ayrıca servo hassasiyet dışında hız için tercih edilmiştir. Programla servo arasındaki iletişim şekline bakmak lazım. Sen mach3 ile mi kontrol edeceksin?

Forum istatistikleri

Konular
129,320
Kullanıcılar
451,767
Son üye
kivanc0zsoy

Yeni konular

Geri