Entegre yolu problem!!

Netten daha sı vardır sana hangisi yakınsa artık doktorun bu mudur bilmem konu hareketlenmiş diye gördüm benim de aklımda isimler yok https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/elektronİk-kart-tamİrİ-metropol-elektronİk.103331/ yine firma reheberi üzerinden başkalarına ulaşabilirsin yanlış yerde arama.
Hocam burayıda aradım :) kurcalanmış cihazlara bakmadıklarını söylediler :)

Adaptör kartlar genelde 0.1" - 2.54 pin aralığına sahip DIP çıkışlı yapıldığı için TQFP80 kılıfta büyükçe oluyorlar. Standart bir adaptör kart ile bazı pasifler altında kalacağı için zor.
Birde sizin chip in altında genişçe expose pad var. Sanırım hem beslemenin saşesi, hemde soğutma amaçlı. Standart adaptörler de bu da sorun.
TQFP2_01-500x500.jpg

Kendi adıma açıkçası bu kadar kablo işi ile uğraşmak istemem. Sorunlu iş.

Eklediğiniz son resim de bozuk olan karta mı ait.? İlk mesajdaki kartın temizlenmiş hali mi.?
Bu resimde pad ler sağlam görünüyor.
Lehim fazlalıkları alınıp chip lehimlenebilir gibi görünüyor.

Adaptör kartlar genelde 0.1" - 2.54 pin aralığına sahip DIP çıkışlı yapıldığı için TQFP80 kılıfta büyükçe oluyorlar. Standart bir adaptör kart ile bazı pasifler altında kalacağı için zor.
Birde sizin chip in altında genişçe expose pad var. Sanırım hem beslemenin saşesi, hemde soğutma amaçlı. Standart adaptörler de bu da sorun.

Kendi adıma açıkçası bu kadar kablo işi ile uğraşmak istemem. Sorunlu iş.

Eklediğiniz son resim de bozuk olan karta mı ait.? İlk mesajdaki kartın temizlenmiş hali mi.?
Bu resimde pad ler sağlam görünüyor.
Lehim fazlalıkları alınıp chip lehimlenebilir gibi görünüyor.

Üstadım yorumunuz için teşekkür ediyorum., cihazı aldıkdan sonra bi sefer açtım oda resim çekmek için yani temizlenmemiş ama detaylı baktığımda yollarda bi sıkıntı göremedim. Temizlemek için ne yapmam gerekiyor, o şekilde bir daha çeker yollarım daha detaylı bakarsınız.

Temizlemek için önce izopropil alkol veya selülozik tiner ve bir de eski diş fırçası veya benzer bir sertçe fırça iş görür.
Lehim artıkları vs. varsa, tercihen yüksek yüzey gerilimli bir pasta, veya pasta olarak ne bulursanız, fazla lehimi alın.
TV anten kablolarının blendajı gibi hazır teller var. Veya bu tip bir blendaj telini hafifçe pastalayıp padlerin üzerinden aşırı ısıtmamaya dikkat edip, kalınca bir havya ucu ile gezin.
Tekrar tinerle temizleyip, bi foto alın bakalım.

Temizlemek için önce izopropil alkol veya selülozik tiner ve bir de eski diş fırçası veya benzer bir sertçe fırça iş görür.
Lehim artıkları vs. varsa, tercihen yüksek yüzey gerilimli bir pasta, veya pasta olarak ne bulursanız, fazla lehimi alın.
TV anten kablolarının blendajı gibi hazır teller var. Veya bu tip bir teli hafifçe pastalayıp padlerin üzerinden aşırı ısıtmamaya dikkat edip, kalınca bir havya ucu ile gezin.
Tekrar tinerle temizleyip, bi foto alın bakalım.

Hocam selülozik tineri yarın satın alıp temizlemesini yaparım,fazla leyim parçaları yok temizlemiş çünkü komple. tinerle temizlenmedi temizleyip yollarım size.

Önce resim atsan kalkmış yollar var ilk karede!

Ekli dosyalar

• 12415554_10207151138311121_872496938_o.jpg
    12415554_10207151138311121_872496938_o.jpg
    271.2 KB · Görüntüleme: 10
  • 20151217_235614.jpg
    20151217_235614.jpg
    433.4 KB · Görüntüleme: 10
Baştan söylesene 2 tel için adaptöre sokete gerek yok :) önceden bu pinlere tel lehimleyip kaldır gerisi aynen yerine lehimlenecek. Çocuk oyuncağından az bir üstü...

Dikkatli bakmak lazım alta da gidiyor sanırım ilave kablo ile uzatılır.

Forum istatistikleri

Konular
129,192
Kullanıcılar
451,555
Son üye
mundasolar

Yeni konular

Geri