entes arıza

orelektrik

Üye
Yapmıs oldugumuz kompanzasyon sisteminde entes 12 cs kullandık tesisin sebekesinde alıcı calısıyorken cosq 80 cıvarlarında olmasına ragmen devreye kondansatör almıyor fakat reaktif güc kontrol rölesinin sigortalarını kapatıp yani enerjisini kesip tekrar verdikten sonra röle normal calısıyor ve cosq 99 gösteriyor belli bir zaman sonra yine bastaki yazmıs oldugum duruma geliyor bunun sebebi ne olabilir uzman arkadaslara simdiden tesekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
aynı sorunu ben kayseri devlet hastanesinde aynı üründe yaşadım cihazı aynı ürünle 3 kere değiştirdim ama her seferinde aynı şikayetle geldi en sonunda başka bir ürün kullanarak sorunu çözdük fakat gelen cihazların hepsi başka yerlerde sorunsuz çalışmakta ordaki problem neydi bilmiyorum bence cihazı değiştir. ben tense kullandım

Set değerlerini gözden geçirmenizde yarar vardır. İlgili firmayı arayarak teknik destek alabilirsiniz. Ancak röleden şüpheleniyorsanız, elektroPAN veya TENSE röle kullanmanızı tavsiye ederim.

Merhabalar,

**kademelere istediğiniz gibi kondasatör bağlayailirsiniz.
**LCD ekran Türkçe menü ile kolay kullanım
**Harmonik tabloları ve diğer bilgileri gösteren analizör özelliği
**Dahili GPRS modem ve yazılım ile istenilen yerden kablosuz iletişim.

Lütfen diğer özellikler için iletişime geçiniz.

tel:0 212 2225200

http://www.klemsanotomasyon.com/download/KLEMSAN OTOMASYON FIYAT LISTESI 2009.pdf

yukun durumu akım trafosu kaça kaç kondansator kademeleri lutfen biraz daha bilgi

yükün durumu 40 kw dengesiz yük aydınlatma agırlıklı 60/5 akım trafosu kademeler 1 kademe trifaze 3 kvar 2 kademe r fazı 0.5 kvar 2 kademe s fazı 0.5 kvar 3kademe t fazı 0.5 kvar 4 kademe r fazı1.5 kvar 5kademe s fazı 1.5 kvar 6 kademe t fazı 1.5 kvar 7 kademe r fazı 2.5 kvar 8 kademe s fazı 2.5 kvar 9 kademe t fazı 2.5 kvar 10 kademe trifaze 1.5 kvar 11kademe trifaze 3 kvar 12 kademe trifaze 5 kvar
arkadaslar sistem tam yükte iken cos fi 99 ila 100 arasında yük azalınca yine 99 ile 100 arasında belli bir zaman sonra mesela 2 vada 3 saat sonra cos fi 70 80 ne kadar düsüyor ve rölenin enerjisini kesip tekrar verdigimde yük aynı olmasına ragmen röle cos fi 99 ile 100 arasında oluyor 2 saaat sonra baktıgımızda ise cos fi 80 lerde tekrar rölenin enerjsini kesip verdigimde cos fi 99 100 arasında bu islem böyle devam edip gidiyor

Böyle cins arızalarda,inanmasak da bir yerlerden başlamak lazım.En kolayı,röleyi değiştire-
rek başlamak.Öncelikle,röleyi değiştirerek başlamakta yarar var.

orelektrik bey entes rg3 ün kolay kullanım kılavuzundaki işlemleri yaptıktan sonra rölenizin var hanesine gelip reaktif güçleri okuyup bildirmenizi istiyorum. entes rg3 kolay kullanım kılavuzu aşağıdadır.

AKIM TRAFOSU ORANI GİRMEK
1-Set tuşuna 3 sn basılı tutunuz.
2-Ekranda AUTO yazısı görülür.
3-Aşağı tuşu ile TRAFO ya geliniz.
4-Set tuşuna basınız.
5-Ekrana CTR gelir.
6-Set tuşuna basınız.
7-En alt ekrandaki displaye Akım trafosu oranı girilir.
Örnek:100/5 Akım trafosu için 20 giriniz.100/5=20
8-Esc ile çıkılır.
9-Ekrana SAVE SET YES gelir.
10-Set tuşuna basılır.

Gerilim Trafosu Oranı Girmek

CALC Hesaplama Programı Seçmek
Sayaç Dijital ise 1
Sayaç Mekanik ise 0
AUTO SETUP YAPMAK İÇİN

3-Tekrar Set tuşuna basınız.
4-Ekranda OPE RATI görülür.
5-Yukarı tuşuna basınız.
6-Ekranda SET UP yazısı görülür.
7-Set tuşuna basınız.
8-Ekranın alt displayinde OFF yazısı görülür.
9-Yukarı tuşuna basarak ON yapınız.
10-Set tuşuna basınız.
11-Röle kademeleri tanımaya başlayacaktır.

SIFIRLAMA İŞLEMLERİ

3-Aşağı tuşu ile SİLME ye geliniz.
4-Ekranda RESET yazısı görülür.
5-Set tuşuna basınız.
6-Alt displayde ALAR yazısı görülecek.
7-Set tuşuna basınız.
8-Alt displayde NO yazısı görülür.Yukarı tuşu ile YES yapınız.
9-Set tuşuna basınız.
10-Tekrar yukarı tuşuna basınız.
11-Ekranda RATE görülecek.
12-Set tuşuna basınız.
13- Alt displayde NO yazısı görülür.Yukarı tuşu ile YES yapınız.
14-Set tuşuna basınız.
15-Tekrar yukarı tuşuna basınız.
16-Ekranda ENR9 görülecek.
17-Set tuşuna basınız.
18- Alt displayde NO yazısı görülür.Yukarı tuşu ile YES yapınız.
19-Set tuşuna basınız.
20-Esc ile çıkınız.
21-Ekranda SAVE SET YES yazısı görülecek.
22-Set tuşuna basınız.
kolay gelsin

arkadaslar röleyi degistirdim aynı marka röle kullandım entes cs 12 yine sistem aynı calısıyor

Set değerleriyle ilgili probleminiz var kanaatimce. Set değerlerini gözden geçiriniz.

Ayrıca, Entes 12CS ürün imalatında bir partide problem yaşandığını duydum, kesin emin değilim, sadece kulağıma geldi. Yetkili arkadaşlar bilgi verirlerse memnun olacağız. Çünkü Kocaeli'de aynı problemi yaşayan bir kaç arkadaşa daha rastladığım için belirtmekte fayda gördüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…