entes arıza

eğer rölen ilk devreye alındığında kademe ışıklarını yakıp söndürüyor ise zaman ayarlarını kontrol et derim çünkü bu rölede zaman aralığı baya fazla 1800 sn yanlış hatırlamıyorsam . arıza ayarların ile ilgili akım trafo oranlarını ve diğer ayarlarını kontrol et .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
röle ilk etepta normalcalısıyor kondansatörleri devreye alıyor devreden cıkarıyor tesiste yük degisikligi olunca belli bir zaman sonra 5-6 saat sonra indüktif 0.80 oluyor ve röle devreye kondansatör almıyor rölenin enerjisin kesip tekrar verince normal calısmaya baslıyor indiktif 0.99- 100 arasında oluyor

arkadaşım senin sisteminde UPS ve aydınlatmalar projektör veya metal haliden mi? onlar varsa cos & düşer ve eksiye doğru gitmesi lazım -.86 gibi ama yoksa kondansatör değerlerin yüksek gibi geliyor bana

tamam dostum da rölenin enerjisini kesip tekrar verince neden 0.99 ila 100 arasında gösteriyor

rölenin enerjisini kesip geri verince entes rölede bayagı bir sistemi tarıyor benim kurduğum sistemdede aynı röleyi kullanıyorum aynı olay bekliyor sonra düşmeye başlıyor sistem faal durumda olduğu zaman enerjiyi kesince önce .98 falan gösteriyor sonra sistemin endüktif veya kapasitif durumuna göre düşüyor sistemin hesabını doğru yaptıysan röle .98 veya .96 gibi sistemi sabitliyor eğer sistemin yükünü iyi hesaplayamadıysan cos eksiyede gidiyor veya kond. az geliyor .85 lere kadar düşüyor.

Entes rg 12C serisinde benim karşılaştığım ve epey uğraştığım sorunla aynı olabilir mi bilmiyorum; genel olarak
roleleri ,R S T olarak sıralı bağlamaya pek dikkat etmiyordum. sadece R S T'nin akım ve gerilim bilgilerinin aynı olmasının yeterli olduğunu düşünüyordum...
geçen rolenın birinde s fazına monofaze kondansator bağladım ama tanıtığımda hep t fazındaymış gibi goruyordu.değerler bir türlü düzene girmedi . Ben çekilen reaktifleri role üzerinde goruyorum ama role goremiyordu Daha sonra role klemens girişlerinde 1. gerilim ve akım uçları ile 2. gerilim ve akım uçlarının yerlerini değiştirdikte sonra sorun çözüldü..

moner69 ' Alıntı:
Entes rg 12C serisinde benim karşılaştığım ve epey uğraştığım sorunla aynı olabilir mi bilmiyorum; genel olarak
roleleri ,R S T olarak sıralı bağlamaya pek dikkat etmiyordum. sadece R S T'nin akım ve gerilim bilgilerinin aynı olmasının yeterli olduğunu düşünüyordum...
geçen rolenın birinde s fazına monofaze kondansator bağladım ama tanıtığımda hep t fazındaymış gibi goruyordu.değerler bir türlü düzene girmedi . Ben çekilen reaktifleri role üzerinde goruyorum ama role goremiyordu Daha sonra role klemens girişlerinde 1. gerilim ve akım uçları ile 2. gerilim ve akım uçlarının yerlerini değiştirdikte sonra sorun çözüldü..
Sayaçlardaki faz sırası gibi oldu diyorsunuz yani. Hiç tek monofaze kondansatör bağlamadığım için karşılaşmadım şahsen. Olmayacak iş değil. Belki de üretim hatasıdır...

bağlantıları değiştirmeden yeni bir role ile değiştirdim düzelmediğini görunce sonra fazlara aıt akım ve gerilimleri değiştirdim sonra düzeldi

arkadaşım öncellikle röleyi tanıtım yaptırırken yük ün sabit olmasına ve 1.kademe kondansatörün mutlaka 3 fazlı olmasına,kondansatör ve kontaktörün sağlam olduğundan emin ol.Sonra röleye enerji verdikten sonra kondansatörleri devre dışı bırakarak,röle üzerinden sistemin ne kadar kondansatöre ihtiyacı olduğuna bak.CosQ yi 0.998 e ayarla. Senin sistemde anladığım kadarıyla kondansatör güçleri büyük seçilmiş olsa gerek.Rst fazlarına bakarak kaç amper yükün olduğunu gör ve ona göre kondansatör seçimini yap. kolay gelsin. yardımcı olabildiysek ne mutlu.

busene entesın bu rolelerın de sorunu bende sık sık yasıyorum tavsıyem entes teknık destek alı bey 0216 310 0110

Forum istatistikleri

Konular
128,929
Kullanıcılar
451,104
Son üye
yakskl

Yeni konular

Geri