ev tesisatı hakkında

Ev otomasyon ile uğraşacaksan X10 Home diye bir sistem var. Ev içi tesisat üzerinden haberleşme ile akıllı sistem kuruluyor. Basit bir yapıya sahip. Ekmek yenir diye düşünüyorum. Açık kaynak kodlarıyla birlikte internette mevcut.

Trafo kaynaklı sorunlardan dolayı çok can yanıyor. Fakat bunun için bir çözüm oluşturulmadığından genelde sineye çekiliyor. Kullanılan aletlerin güç katlarının geniş voltaj aralığında olmasına özen göstererek ancak aşılabilen bir sorun.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar ben evime su basmak istiyorum fakat kuyum,deniz seviyesinden 60 mt aşağıda,ayrıca 700 mt uzaklığı var evimle,dalgıç pompa 4 kw lık şu anda mt derinlikte onun için evime ne şartlarda su basmam gerekir.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

bugun apartmanın şalterini değiştirdim yenı şalteri taktıktan sonra apartmanın ışıklarında titreme oluyo arasıra bunun nedenı ne olabılır nötr tam sıkılı fazlar tam sıkılı ne olabılır acaba bana yardımcı olabilirmısınız tmş nin markası ESM

sıfırlama çok sakıncalı bir durumdur.toprak çekmeyi deneyin.

anladığım kadarıyla elktrikten fazla anlamıyorsunuz fakat yazdıklarınıza göre bu işi kendiniz çözemezsiniz. çünkü 340 v evdeki bir çok cihazı ve makinaların arızalanmasına sebep olacaktır. usta bir arkadaşın bahsettiğiniz yere bakmasında fayda var....

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri