ev tesisatı hakkında

Ev otomasyon ile uğraşacaksan X10 Home diye bir sistem var. Ev içi tesisat üzerinden haberleşme ile akıllı sistem kuruluyor. Basit bir yapıya sahip. Ekmek yenir diye düşünüyorum. Açık kaynak kodlarıyla birlikte internette mevcut.

Trafo kaynaklı sorunlardan dolayı çok can yanıyor. Fakat bunun için bir çözüm oluşturulmadığından genelde sineye çekiliyor. Kullanılan aletlerin güç katlarının geniş voltaj aralığında olmasına özen göstererek ancak aşılabilen bir sorun.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar ben evime su basmak istiyorum fakat kuyum,deniz seviyesinden 60 mt aşağıda,ayrıca 700 mt uzaklığı var evimle,dalgıç pompa 4 kw lık şu anda mt derinlikte onun için evime ne şartlarda su basmam gerekir.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

bugun apartmanın şalterini değiştirdim yenı şalteri taktıktan sonra apartmanın ışıklarında titreme oluyo arasıra bunun nedenı ne olabılır nötr tam sıkılı fazlar tam sıkılı ne olabılır acaba bana yardımcı olabilirmısınız tmş nin markası ESM

sıfırlama çok sakıncalı bir durumdur.toprak çekmeyi deneyin.

anladığım kadarıyla elktrikten fazla anlamıyorsunuz fakat yazdıklarınıza göre bu işi kendiniz çözemezsiniz. çünkü 340 v evdeki bir çok cihazı ve makinaların arızalanmasına sebep olacaktır. usta bir arkadaşın bahsettiğiniz yere bakmasında fayda var....

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Geri