Evlerde yeni ısıtma H2SO4 ile

Gemlik li

Üye
%98 lik h2so4 sülfirik asit tankına azar azar su ekleyelim ve sıcaklık 300 C ye çıksın bu sıcaklığı da bir ısı kazanım eşanjöründen geçirelim.Eşanjörün diğer tarafından da sikülasyon pompasıyla radyatör suyumuzu geçirerek ısı alışverişi sağlayarak peteklerimizi ısıtalım.Sıcaklık 100 C ye düşünce h2so4 tankı içerisinde tekrar tanka su ilavesi yaparak 300 dereceye çıkmasını sağlayalım.bu döngü devam ederek ısıtma yapsak nasıl olur.
Yorum ve bilgilerinizi paylaşın lütfen.

Ekli dosyalar

• ısıtma.jpg
    ısıtma.jpg
    242.9 KB · Görüntüleme: 51
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Peki maliyet analizi yaptınız mı ısınma için , doğalgaz yerine sulfirik asit :)

Sülfirikasit aşındırıcı bir asittir kazanlar,borular,radyatör,sirkülasyon pompasının içini nasıl bir malzemeden yapmayı düşünüyorsunuz? Suyla tepkimeye girdiğinde azalma miktarı ne oluyor? sülfirik asitin maaliyeti nedir?
Genel manada bana uçuk bir proje gibi geldi !

Eşanjor plaka ve contalarının da asiti görünce anası ağlayacaktır.

buna uygun eşanjör bulunabilir.Hatlarda aynı dayanıklı malzeme olacak.

Sülfirik asid'i direk doğaya bırakamayacağımız için bir arıtma ekleyin maliyetlerinize.

asit e su katınca neler oluyor denedınızmı ? ben denedım asit içine bir damla su damlattım kendımı zor kurtardım asit okadar fazlada değildı bir litre filandı patladığında şanslıydım uzerıme gelmedı

Kontrollü bir şekilde oranını ayar
asit e su katınca neler oluyor denedınızmı ? ben denedım asit içine bir damla su damlattım kendımı zor kurtardım asit okadar fazlada değildı bir litre filandı patladığında şanslıydım uzerıme gelmedı

Forum istatistikleri

Konular
129,027
Kullanıcılar
451,285
Son üye
aslanlion

Yeni konular

Geri