EXRUDER

Tüm arkadaşlara hayırlı çalışmalar dilerim benim sorum plastik fabrikamızda kullandımız exruder makinasının şalterini açtığımız andan itibaren nekadar elektrik çektiğini hesaplamak istiyorum nasıl yapmam gerekir üstünde bir çok rezistans ve büyük motor var nasıl hesaplarım.bilirsiniz makine ilk açıldığında elektrik çeker.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
şalter çıkışına pens ampermetreni bağla ve şalteri aç fazları tek tek ölç makinenin çektiği akımı gör aşağıdaki formülle gücünü bul çektiği amperi zaten ampermetreden göreceksin

P=kök3x380xIxcosfi
P=kök3x(kök3x220)xIxcosfi
P=3x(220xIxcosfi)

veya şu aresi dene

Elektrik Formulleri

yinede olmaz ise motorların üzrindeki etiket değerinden gör

veya makine üzerindeki rezistans ve motorlara ayrı ayrı pens ampermetre bağla

teşekkür ederim.ilginize belirttiniz şekilde hesaplıcam.

Devamlı ölçmek istiyorsan bir enerji analizörü kullanman gerekir.
Pano üzerinde bununla ilgili eklemeleri yaparsın ve enerji analizörünü takarsın.
Makinan çalıştığında gerekli bilgileri kaydeder.
Gün sonundada sen bu bilgileri kendin bir deftere veya programa kaydedersin.
Yada haberleşmeli bir enerji analizörü alırsın bir Scada yada kayıt programı ile bilgisayarda kayıt işlemi gerçekleştirirsin.
Ay sonunda rapor oluşturursun. Bu kayıtlarda sana geriye dönük enerji tüketim bilgilerini daha rahat ulaşmanı sağlar.
Tabii kazancın bu yatırıma deyecekse bunları yaparsın.

Ben o sorunu şöyle çözdüm , bir yerde görmüştüm her makinaya sayaç koymuşlar hoşuma gitmişti . Benimde buna ilave 1 sorum daha olacak . Bu makinadan bendede var ve en basit yoldan ne kadar elek yaktığını nasıl yaparız . Nominalde 100 A / faz çekiyor ve 0,204 - 0,346 - 0,101 kuruş gündüz - puant ve gece fiyatı var .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri