Fön makinasının dinamosu

HFExpress

Üye
Merhabalar hayırlı geceler
elimde 1 tane fon makinası dinamosu var

HTB1FrVnbzzuK1Rjy0Fpq6yEpFXae.jpg_300x300.webp

bunu çalıştırmak istiyorum öyle yüksek gerilim vererekf değilde dokunduğumda benı carpmasın ama çalışsın :)
elimde 1 tane eski dikiş makinası var ona bağlamak istiyorum. Teşekkürler umarım acıklayıcıdır

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
.. hayır açıklayıcı değil.. Ama ac 24 volt verebilirsin.. çalışacağını zannetmem.. Döndürerek Ac üreteceğim dersen.. olmaz..

bunu çalıştırmak istiyorum öyle yüksek gerilim vererekf değilde dokunduğumda benı carpmasın ama çalışsın :)
elimde 1 tane eski dikiş makinası var ona bağlamak istiyorum. Teşekkürler umarım acıklayıcıdır

Sanırım çamaşır makinası universel motor gibi ( çeşitli voltajlara ) çalışma düşüncesiden fikir doğdu.
bu fön dinomusunun çalışma yapısı uygun değil .

Fotoda görülen motor AC 220v luk dur. Ver 220v u çalışsın. 24v ta hic dönemez.

bu motor isteginize uygun olsun diyelim
dikiş makinası için verimli olacak mı ?
hızlı döndürmezse evet :)
48-60V da dönme ihtimali olabilir.
AC/DC denemek lazım. Zira bazı fön
makinelerinde rezistansa seri bağlanabiliyor.
vaz geçtim :) yorumları okuduktan sonra
Fotoda görülen motor AC 220v luk dur. Ver 220v u çalışsın. 24v ta hic dönemez.
anladım yorumunuz için teşekkür ederim
Sanırım çamaşır makinası universel motor gibi ( çeşitli voltajlara ) çalışma düşüncesiden fikir doğdu.
bu fön dinomusunun çalışma yapısı uygun değil .
pekala teşekkürler yorumunuz için vaz geçtim
.. hayır açıklayıcı değil.. Ama ac 24 volt verebilirsin.. çalışacağını zannetmem.. Döndürerek Ac üreteceğim dersen.. olmaz..
sadece birazcık dönmesini istiyorum o kadar , yorumlara bakınca olmayacak gibi

Forum istatistikleri

Konular
129,245
Kullanıcılar
451,636
Son üye
tgy.mekanik

Yeni konular

Geri